Інноваційні матеріали і технології в будівницстві - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Топ новітніх технологій в будівництві

Останнє оновлення: 15.04.2019

топ новітніх технологій

Останні кілька років в будівельній галузі спостерігається значне збільшення кількості інноваційних матеріалів і технологій покликаних оптимізувати ресурси, збільшити енергоефективність і прискорити процес будівництва. У цій статті розглянемо найбільш цікаві з нашої точки зору розробки, які вже застосовуються при будівництві різних об'єктів.

Використання дерева при будівництві багатоповерхових будинків

Виявляється будівництво багатоповерхових житлових будинків з дерев'яних клеєних панелей вельми вигідне. Такі будинки висотою від 30 до 85 метрів вже здані в експлуатацію в Канаді, Великобританії та Норвегії. Примітно, що будівництво надземної частини таких будівель займає всього 1-2 місяці.

 

Надруковані будинки зі сміття

Китайські розробники створили унікальний 3D принтер для друку житлових будинків. І здавалося б, що таким обладнанням вже нікого не здивуєш, проте китайці змогли використати будівельне сміття в якості матеріалу для друку. Таким чином споруджений будинок стає вкрай дешевим і швидким рішенням забезпечення житлом певних верств населення.

 

Бетон, що самовідновлюється

Додавши певний комплекс мінералів в звичайний бетон вчені отримали абсолютно унікальний матеріал, який по еластичності в рази перевершує свого традиційного колегу, крім того він на 40% легше. Крім того бетон сам "виліковує" себе від тріщин. При реакції зі звичайною дощовою водою і вуглекислим газом в матеріалі утворюється карбонат кальцію, який і затягує тріщини.

 

Будинки з контейнерів

Величезну популярність по всьому світу набувають будівлі побудовані з морських контейнерів. У Франції, Голландії, Південній Кореї та інших країнах відпрацьовані старі контейнери перетворюють в бюджетне житло, виставкові комплекси, ресторани, офіси і магазини.

 

Квартира - капсула

Вкрай цікаве рішення запропонували Швейцарські архітектори. Вони створили автономну кімнату капсулу, яка стає на будь-яку поверхню і є готовим житлом з усіма зручностями. Капсула обладнана сонячними панелями, вітряними турбінами і системою збору та зберігання дощової води. Таким чином поставити компактне житло можна в будь-якому куточку планети в незалежності від наявності комунікацій.

 

Раніше ТУ Експерт писав про перше в Європі "розумне" місто