Що таке кадастрова карта України - розбираємося за допомогою ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

 • Ліцензія на будівництво
 • Акт готовності об'єкта до експлуатації
 • Договір на постачання електроенергії

Кадастрова карта України

Останнє оновлення: 27.10.2015

кадастрова карта України

Публічна кадастрова карта (ПКК) - електронна інформаційна система, що містить повні та достовірні відомості Державного земельного кадастру. Цифрова карта кадастрових номерів (що таке кадастровий номер - можна дізнатись за посиланням) відкрита для вільного і безкоштовного доступу Державним агентством земельних ресурсів України.

ПКК надає дані про земельні ділянки всім жителям України, які використовують отриману інформацію як в особистих цілях (покупка ділянки, продаж ділянки, перевірка номера), так і для роботи (юристи, ріелтори, працівники землевпорядних та геодезичних організацій).

При здійсненні операцій купівлі-продажу зацікавленим особам необхідно подивитися інформацію про ділянках землі,які їх цікавлять, перевірити наявну інформацію про ділянку, ії відповідність кадастровому номеру, дізнатися форму власності, цільове призначення та площа земельної ділянки.

З'ясувати інформацію про власників земельних ділянок таким чином також можливо. Послуга стала доступна з 5 жовтня 2015 року.

Навігація по карті кадастрових номерів України

Крім отримання даних про вільні ділянки потенційними власниками, карта дозволяє власникам земельних ділянок перевірити наявність кадастрового номера в системі і правильність внесеної інформації про номер і ділянку. Карта дозволяє здійснити пошук необхідної інформації 2 способами: по кадастровому номеру або за номером довідки кадастрового номера.

Інтерфейс кадастрової карти простий, є кілька фільтрів, який допоможуть у роботі.

1 фільтр знаходиться зліва від карти - "фільтр по регіонах", дана функція допомагає здійснювати навігацію на карті по території України і за допомогою заданих параметрів і дізнаватися ідентифікаційний номер ділянки. Для цього потрібно вказати, вибравши в випадаючому списку, область, район і місто.

2 фільтр - знаходиться праворуч від карти - "шари". За допомогою даного інструменту можна здійснювати навігацію по картографічним матеріалам і виводити на екран комбіновану інформацію з різних інформаційних шарів. Для цього потрібно вибрати в меню необхідну інформацію базові шари (карта масштабу М 1: 100 000 і ортофотоплани), шари (маркер, грунт, кадастровий поділ, АТУ, обласні центри) і встановити в необхідному чекбоксі галочку.

Зверху від карти знаходиться рядок пошуку. Функція пошуку дозволяє знаходити інформацію про земельну ділянку по кадастровому номеру. Для цього в рядок потрібно ввести номер без розділень.

Що робити, якщо знайшли помилки на карті?

Бувають випадки, коли власники земельних ділянок, працюючи з картою, стикаються з такими ситуаціями:

 • відсутність ділянки на карті в тому місці, де вона повинна бути розташована;
 • відсутність земельної ділянки при пошуку за кадастровим номером;
 • спотворення розмірів ділянки;
 • перетин кордонів різних ділянок;
 • некоректність відображення місця розташування ділянки;
 • зміщення ділянки у бік дороги, водойми та ін.

 

У таких ситуаціях користувач онлайн карти повинен скористатися формою зворотного зв'язку і відправити заяву в електронному вигляді. Заявник повинен передати на розгляд такі документи:

 • заяву (в електронній та письмовій формі);
 • роз'яснювальну записку;
 • документи, що підтверджують помилку;
 • документи, які надають достовірну інформацію.

 

Після того як власник направив заяву, йому присвоюється індивідуальний номер, який допомагає відслідковувати процес розгляду заявки.

Резюме

Онлайн-доступ до кадастрової карти (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta) - це сучасний інструмент, який надає інформацію про землі України та допомагає українцям переглядати відомості про ділянки зручним їм способом і в зручний для них час. Подальше удосконалення даної електронної системи (внесення інформації про надра, стан земельних ресурсів, мереж і комунікацій) допоможе наповнити її великою кількістю корисної інформації і збільшити достовірність наданої інформації.

Якщо Ви плануєте найближчим часом покупку ділянки і Вам потрібен документальний супровід, звертайтеся до фахівців ТУ Експерт. Телефони вказані в меню справа.