3D-друк пішохідних мостів із пластику освоєн в Китаї - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Технологія друку пластикових мостів освоєна в Китаї

Останнє оновлення: 14.08.2017

Китай навчився друкувати на принтері мостиВ Університеті Тонджі, розташованому в м. Шанхай (КНР), з’явилися пішохідні мости з пластику, повністю надруковані за допомогою 3Д-принтера. Два пластикові мости (чотириметровий і одинадцятиметровий) стали першими подібними архітектурними об’єктами в Китаї.

 

Вони створені в межах програми «Цифрове майбутнє Шанхаю», в якій бере участь  Університет Тонджі. Проект демонструє можливості використання роботів-будівельників при проектуванні та забудові міст і показує, як нові технології і матеріали можуть змінити міський простір. Головна мета проекту – перевірити на практиці, наскільки надійними є  конструкції, створені за цією технологією, і який вплив здійснить 3Д-друк на архітектуру.

 

Для зведення мостів студентам і викладачам Університету Тонджі довелося розробити  спеціальний модуль 3Д-друку, позаяк серед існуючих моделей не знайшлося принтера, який би міг надрукувати пластикові об’єкти потрібних розмірів. Процес друку тривав 360 годин. На доставку і монтаж мостів пішов ще день. Обидва мости встановлені біля Коледжу архітектури і міського планування. Вони перекинуті через невеликий струмок і заявлені як діючі. Але поки що мости працюють виключно як виставкові експонати, тому що по ним не дозволяють ходити.  

 

Нагадаємо, що технології тривимірного друку мостів з інших матеріалів  раніше уже були випробувані в Європі.  2016 року в Мадриді з’явився міст завдовжки 12 метрів і завширшки  1,75 метри, виконаний із цементного порошку, підсиленого термопластичним поліпропіленом. А нещодавно в Голландії стартував процес друку блоків зі спеціального бетонного розчину для будівництва мосту завдовжки 8 метрів.

Тим часом в Нью-Йорку планується будівництво першого в світі вигнутого хмарочоса.