В столиці Катару Досі відкрився унікальний національний музей - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

У Катарі відкрили один з найбільш енергоефективних музеїв в світі

Останнє оновлення: 22.04.2019

енергоефективний музейВ кінці березня в столиці Катару Досі відкрився унікальний національний музей, який отримав назву NMoQ (National Museum of Katar). Спроектував об'єкт всесвітньо відомий французький архітектор, лауреат Прітцкерівської премії Жан Нувель.

Національний музей Катару знаходиться на березі затоки, де уздовж 900 метрової лагуни розташувалися 114 фонтанів. Центральне місце в комплексі зайняв відновлений палац катарського Шейха. Навколо цієї історичної пам'ятки архітектор звів будови складної конструкції округлих і ламаних форм. Натхненням для реалізації такої ідеї послужили так звані троянди пустелі - скупчення гіпсових кристалів, які за формою нагадують троянди.

Загальна площа музею становить понад 40 000 кв.м. і відвідувачі можуть оглянути всю експозицію пройшовши по вигнутій півторакілометровій галереї. Крім прекрасної дизайнерської реалізації, диски з яких складається комплекс затінюють проходи, галереї та внутрішній двір музею, надаючи можливість проводити культурні заходи на свіжому повітрі. Використані будівельні матеріали і певним чином вигнуті форми стін і стелі дозволяють зберігати прохолоду, тим самим зменшуючи навантаження на системи вентиляції та кондиціонування.

NMoQ - це сучасний музейний простір, що складається з одинадцяти галерей з творами катарського мистецтва, експонатами археологічних розкопок, і іншими надбаннями цієї країни. Інтерактивна частина музею складається з лабораторій, аудиторії, дослідницького центру, а також магазинів і ресторану. Родзинкою комплексу є дворівневий акваріум з унікальними глибоководними морськими мешканцями.

Національний музей Катару, став першим в світі музейним комплексом,який отримав міжнародний сертифікат LEED, що підтверджує енергоефективність і екологічність будівель і споруд.

Раніше ТУ Експерт писав про перше в Європі "розумне" місто