Сформовано новий орган нагляду - новина від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Сформовано новий орган нагляду

Останнє оновлення: 20.11.2015

інститут головних інспекторів

На початку вересня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про формування інституту головних інспекторів будівельного нагляду. Впровадження нового органу контролю проходить в рамках кампанії по удосконаленню містобудівного законодавства та децентралізації системи.

Інспектори стануть сполучною ланкою між забудовниками та місцевими чиновниками. Це допоможе упорядкувати процеси і поліпшити роботу місцевих органів, запустити законний механізм впливу на них і зменшити корупційні ризики. У разі порушення посадових інструкції місцевими органами, українці зможуть подати скаргу відповідальному інспектору. А вони в свою чергу проведуть перевірки, в результаті яких буде прийнято рішення про правомірність дій чиновника.

Головні інспектори контролюють установи місцевої влади: департаменти, управління та інспекції при виконкомах місцевих рад. Підкоряються вони Держархбудінспекції.

Функції інституту головних інспекторів

Основні функції інспекторів нагляду:

  • контроль якості роботи органів на місцях;
  • здійснення позапланових перевірок;
  • проведення робіт з питань дисциплінарної відповідальності;
  • проведення робіт пов'язаних із зміною кадрового складу або їх обов'язків;
  • контроль з питань видачі дозвільної документації.

 

Співробітники нового інституту будуть обрані з числа фахівців головного управління Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Їм буде присвоєно статус державних службовців та їх посади будуть віднесені до 5 і 6 категоріям.

Вищевказані нововведення поліпшать роботу місцевої влади, налагодять діалог між владою і жителями країни, скоротять кількість конфліктних ситуацій і допоможуть забудовника зменшити вартість житла, за рахунок скорочення розтрат на погоджувальні процедури. На думку фахівців, такі зміни в будівельній сфері і в законодавстві спрямовані на входження в правове поле Європейського союзу.

Слід зазначити, що в перший день осені набув чинності закон про децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю. У рамках закону ДАБИ делегує функції і частину повноважень щодо здійснення контролю у сфері будівництва та архітектури місцевим посадовцям. Також законом передбачається спрощення деяких погоджувальних та дозвільних процедур. Але держава залишає за собою функцію нагляду, тобто контролю законності рішень, які прийматимуть органи самоврядування на місцях.