Вартість підключення електрики в Києві. Ціни на стандартне і нестандартне приєднання від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

 • Ліцензія на будівництво
 • Акт готовності об'єкта до експлуатації
 • Договір на постачання електроенергії

Скільки коштує підключити електрику в Києві

Останнє оновлення: 04.12.2015

Вартість підключення до ліній електропередач залежить від виду підключення, необхідних потужностей, кількості фаз, місця підключення (місто чи село) і додаткових монтажних робіт.

Ціна приєднання до ліній електропередач

Ціна стандартного підключення залежить від потужності і місця підключення (місто чи село).

Стандартне підключення - підключення до існуючої лінії (умови: відстань до точки приєднання по прямій лінії має дорівнювати 300 метрів, електрична потужність не перевищує 50 кВт (I ступінь - до 16 кВт, II ступінь - 16 - 50 кВт, III ступінь - 50 - 160 кВт).

При такому підключенні споживач оплачує лише необхідну йому потужність.

Визначити вартість підключення можна виходячи з ставки плати, які затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 16.12.2014 року № 805. Завантажити ставки на стандартне підключення.

офіційні ставки підключення

Ціна нестандартного підключення залежить від декількох критеріїв:

 • заявленої потужності;
 • додаткової резервної приєднаної потужності;
 • видів робіт, які необхідно виконати для підключення нового абонента.

 

Нестандартне підключення - підключення до ліній, відстань до точки приєднання яких більше 300 метрів, електрична потужність перевищує 50 кВт. При такому підключенні потрібне будівництво нових трансформаторів або підстанцій.

Визначити вартість підключення можна виходячи з методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, яка затверджена постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 12.02.2013 року № 115.

Фактори, що впливають на формування вартості підключення:

 • розробка технічних умов (вартість від 1000 грн);
 • матеріали для монтажу (вартість від - 3000 грн без опори, 4000 грн з нею);
 • роботи з монтажу (вартість від - 2500 грн);
 • документи (вартість від - 1500 грн).

Трохи цифр - формування вартості підключення до енергопостачання

вартість підключення електрики київ

При аналізі цінової політики столиці було виділено 3 ключових ситуації підключення. Розглянемо їх.
 1. Підключення невеликих потужностей

У випадку, коли користувачеві потрібно підключити 5 кВт-9 кВт (3 фази) вартість становить 10.000-12.000 грн. Якщо 15 до Вт - 20000 грн.

Якщо потрібно встановлювати стовп, лічильник і вести повітряні кабелі, вартість по Києво-Святошинському району становить 14000 - 24000 грн. Ціна залежить від потужності, виду лічильників і кабелів.

 1. Підключення при приєднанні до приватного трансформатору

При проведенні мереж до будинку власники стикаються з ситуацією - задіяння сторонніх осіб. Це відбувається у випадках, коли між будівлею і лініями передачі знаходиться ділянка землі сторонніх осіб. У таких випадках укладати договір потрібно саме з ними. Ціну формують теж вони. Оскаржити її, у разі завищень, можна через суд.

Не менш часто зустрічається випадок - підключення до трансформатора, який є приватною власністю. В даному випадку підключатися до такого трансформатору необхідно з дозволу його власника.

Наявність світла в будинку у випадку, коли потрібно домовлятися з господарем і підключатися до приватного трансформатору Вам обійдеться в круглу суму 60000 - 100000 грн. Можливий варіант підключення до приватного трансформатору з установкою стовпів, лічильника та проведенням кабелів. Вартість в даному випадку складе 150 000 грн.

 1. Підключення з установкою трансформатора

Цей варіант підключення є найскладнішим і дорогим. Зауважимо, що встановивши на своїй ділянці трансформатор, Вам необхідно буде передати його на баланс в Київенерго. Причина - договір на технічне обслуговування укладається з даною організацією і роботи з обслуговування ведуть теж вони.

Трохи по вартостях. Ціна трансформатора потужністю 165 кВТ - 40000 грн, з урахуванням розробки проекту, встановлення обладнання, оформлення паперів, установки 1 стовпа формується вартість 70000 - 140 000грн.

Якщо потрібно встановити трансформатор 200 кВт і зробити розводку на 10 сусідів вартість складе близько 450 000 грн.

Зведена таблиця вартості підключення світла по Києву та Київській області

Базовий комплекс послуг при мінімальних потужностях

від 10 000 - 20 000 грн

Комплекс послуг з великими потужностями і

установкою додаткового обладнання

від 50 000 – 500 000 грн

Отримання технічних умов

від 1000 грн

Проект електропостачання

від 1000 – 4000 грн

Договір на електропостачання

від 2500 – 4000 грн

 

Стисла інформація з питання підключення будівлі до мережі

Після того як вирішено питання про необхідність електрифікації, слід звернутися у відповідну інстанцію (Київенерго) і отримати бланки документів - заяви та договору.

У заяві потрібно вказати інформацію про замовника і об'єкт, який потрібно приєднати до мережі, мету з'єднання та необхідні технічні характеристики (електричну потужність і кількість фаз).

Заявник повинен зібрати і надати необхідний пакет документів:

 

Після подачі документів заявник повинен отримати проект договору і підписати його із компанією що надає послуги.

Після узгодження підключення, технічних характеристик та інших даних розробляються ТУ підключення (матеріали, роботи, рахунок). Після оплати здійснюється монтаж з можливою установкою додаткового обладнання

Завершальним етапом підключення є оплата послуг (рахунок на оплату, виданий енергопостачальною компанією, який потрібно сплатити не пізніше 30 днів після його видачі) і безпосередньо підключення.

Терміни підключення до мережі варіюються з двох тижнів до двох місяців.

Резюме

Для електрифікації будівлі потрібно:

 • підібрати технічні характеристики (потужність і кількість фаз);
 • реалізувати проект зовнішнього електропостачання (геодезичний план, проект вузла обліку, проект введення кабелю, проект контуру заземлення і необхідні розрахунки);
 • провести монтажні роботи;
 • отримати необхідні довідки (про виконання ТУ);
 • укласти договори.