Сучасні інновації: 3 + 1 новинки будівельної індустрії |ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Сучасні інновації: 3.1 новинки будівельної індустрії

Останнє оновлення: 03.12.2015

3+1 новинки будівельної індустрії

Модульна система природної вентиляції покрівлі

Іспанські вчені створили спеціальну модульну систему, що дозволяє організувати правильну і природну вентиляцію покрівлі та приміщень, розташованих на горищі. Проблема недостатнього видалення тепла, газів, вологи вирішується за допомогою нового винаходу, що складається з певної плоскої рами зі спеціальним перетином (форма, якої являє собою перевернуту букву U) і карниза з декількома отворами, що забезпечують подачу повітря.

Карниз встановлюється навколо гребня покрівлі, а рама використовується по всьому периметру даху. При з'єднанні системи з конструктивними елементами покрівлі, за рахунок усіченої поверхні - правильного перетину, створюються порожнечі і канали для природної вентиляції.

Перевагами новації є організація правильної вентиляції, надійність системи, енергоефективність і простота установки (монтаж не потребує внесення змін в існуючі конструкції, відповідно, супутніх витрат).

Енергогенеруючий фасадний будівельний матеріал

У Німеччині вчені розробили новий енергогенеруючий будівельний матеріал для фасадів, в основу якого покладені властивості електрографічнеого бетону. Особливістю матеріалу є його структура, створена за принципом акумулятора: бетон служить електродом, шарувата структура - збирачем енергії. Склад матеріалу: багатошарова структура складається з діоксиду титану, електроліту і графіту, поділяють шари - спеціальна органічна рідина і прозора фарба.

Скляні шпалери

Вчені передових вузів Німеччини винайшли новий вид шпалер, що захищають стіни від руйнувань при землетрусі. Шпалери являють собою спеціальну панель, яка складається з високоміцних скляних волокон, щільно скріплених між собою. Кріплення скляних шпалер до поверхонь відбувається за допомогою клею, до складу якого входять вода і поліуретанові кульки.

Бетон з целюлозними нанокристалами

Американські вчені експериментальним чином виявили, що при додаванні нанокристалів целюлози (відходів паперової промисловості та сільського господарства) в бетон, його міцність збільшується на 30%. За рахунок використання матеріалу в якості добавки в бетон вдається зменшити зайві пори і порожнечі штучного кам'яного будматеріалу, тобто домогтися більшої гідратації - зміцнення.

Нагадаємо, що раніше ТУ Експерт повідомляв про п'ятірку нестандартних ідей будівельної сфери.