У червоних списках містяться норми, по яких не дозволяється реєструвати відхилення - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Головні причини відмови в дозволі на початок будівництва

Останнє оновлення: 02.07.2019

дозвіл на будівництво

Одним з пріоритетних завдань Мінрегіону є оновлення будівельних норм і розробка механізмів контролю їх виконання. Нові ДБН містять безліч більш жорстких і чітко прописаних умов, яких слід дотримуватися при зведенні будівель і споруд. Однак, в Україні все ще існує практика затвердження відхилень від будівельних норм, які дозволяють в певних випадках не дотримуватися деяких встановлених правил .

Для зниження корупційної складової і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в будівлях і підтримки комфортних умов перебування Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відповідним наказом затвердило "червоні списки". Це перелік норм обов'язкових для дотримання і узгодити відхилення по ним більше не вдасться.

У списку міститься близько 60 пунктів, які в основному стосуються чіткого дотримання норм безпеки і доступу спецтехніки в разі надзвичайних ситуацій.

Також тепер не можна узгодити відхилення в питаннях зменшення прибудинкової території, зменшення кількості паркувальних місць перед будівлями. При проектуванні районів неприпустимо зменшувати площу дитячих майданчиків, шкільних і дошкільних установ, медичних центрів та інших адміністративних будівель, а також дистанцію забудови до проїжджої частини.

Більше 10 пунктів в даному документі стосуються будівництва АЗС та АГНКС, в тому числі що стосуються відстані до найближчих житлових будинків, а також розміщення їх з відхиленнями від норм протипожежної безпеки.

Важливим пунктом у переліку є обмеження в будівництві будівель, в тому числі дачних в лісах, заповідниках, курортних і охоронних територіях.

Міністерство подбало і про озеленення: Зменшувати більш ніж на 30% показники озеленення дитячих садків, медичних установ, оздоровчих і рекреаційних комплексів тепер не можна.

Раніше ТУ Експерт писав про переобладнання промислових об'єктів під офиси