Переобладнання промислових об'єктів під офіси та громадські простори. Модний тренд чи прагматичний підхід

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Переобладнання промислових об'єктів під офіси та громадські простори. Модний тренд чи прагматичний підхід

Останнє оновлення: 10.06.2019

переобладнання промислових об'єктівОдним з безперечних трендів на будівельному ринку є облаштування офісних центрів і культурних і громадських просторів в виробничих будівлях.

Згідно з останніми проведеними дослідженнями, компанії все частіше шукають офіси з великим простором, для створення креативної атмосфери і можливістю розміщення додаткових співробітників в разі швидкого зростання.

Індустріальні будівлі перероблені під офісні площі як найкраще підходять для таких цілей. За рахунок високих стель і великих відкритих просторів атмосфера офісу стає більш творчою, гнучкою і неформальною. Додатковою цінністю таких офісів стає відносно невисока ціна, в середньому на 11% нижче (в розвинених країнах) а якщо розраховувати вартість метра не по квадратних, а по кубічних одиницях, то ціна буде на 35% нижче, ніж в звичайному офісному будинку.

Крім практичних переваг від розміщення офісів в колишніх промислових об'єктах існують і модні тенденції. Такі приміщення найчастіше побудовані з цегли, під стелею знаходяться залізні балки, такі конструктивні елементи і будівельні матеріали знаходяться на гребені популярності в сфері інтер'єрного дизайну. Тому створити стильний дизайн в виробничих ангарах завжди простіше і дешевше.

Тенденція переобладнання виробничих будівель докотилася і до України. Найбільш яскравим прикладом є арт-завод Платформа в Києві, на базі якого регулярно проводяться фестивалі вуличної їжі і інші культурні заходи, а частина приміщень перероблена під коворкінг центр і художню галерею. На стадії реалізації знаходиться проект переобладнання заводу в Івано-Франківську і Львові під офісні простори. Київський завод "Ленінська кузня" може стати ще одним прикладом перетворення збиткових будівель в повноцінно функціонуючий простір, що приносить прибуток.

Раніше ТУ Експерт писав про помилки у проектуванні каналізації