Поширені помилки при проектуванні каналізації в приватному будинку

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Поширені помилки при проектуванні каналізації в приватному будинку

Останнє оновлення: 18.03.2019

Помилки проектування каналізаціїСистема каналізації є важливим елементом життєдіяльності приватного будинку. При проектуванні і будівництві свого житла цим комунікаціям часто приділяється недостатньо уваги, а в результаті наслідки неправильної установки складових системи можуть завдати значної матеріальної шкоди власнику. Розглянемо найпоширеніші помилки в проектуванні і установці каналізації.

Неправильний вибір місця розміщення ємностей на ділянці.

Автономних каналізаційних систем існує безліч і в кожному конкретному випадку деякі параметри розміщення будуть відрізнятися, однак існують правила які будуть діяти для будь-якої системи.

  • Не можна розміщувати ємності занадто близько до фундаменту будинку або інших конструкцій.
  • Для періодичної профілактики і очищення баків, колодязя до них повинен бути вільний доступ і можливість під'їзду машини - асенізатора.
  • Приймач повинен розташовуватися на відстані 5-10 метрів від будинку, інакше буде потрібна установка додаткових ревізійних колодязів по всій довжині зовнішньої ділянки труби.

Неправильна прокладка труб.

Даний параметр дуже важливий для уникнення постійних засмічень і проривів в компонентах системи.

  • При прокладанні труб на ділянці необхідно дотримуватися встановлених норм кута нахилу. Занадто великий кут веде до прискорення потоку, збільшення вібрацій, шуму і як наслідок можливим проривам. І навпаки, занадто маленький кут нахилу веде до засмічення через низьку швидкість потоку.
  • Місця вигинів є слабкими місцями системи. Навіть одне коліно в 90 градусів значно знижує швидкість потоку, тому якщо є необхідність, краще використовувати два коліна по 45 градусів і менше.
  • Неправильний діаметр труб. Необхідно максимально точно розрахувати передбачуване навантаження на каналізацію. Занадто маленький діаметр труби призведе до постійних застоїв і неприємних запахів, занадто великий - до неефективного використання ресурсів.

Помилки при проектуванні вентиляції каналізаційної системи.

Щоб уникнути неприємних запахів на ділянці і в будинку каналізаційну вентиляцію варто виводити на рівень димоходів на даху будинку. З'єднувати таку вентиляцію з будь-якої іншою категорично заборонено.

Дотримання цих простих правил при проектуванні допоможе значно знизити ризики постійних засмічень і проривів в автономній системі каналізації.

Раніше ТУ Експерт писав про те, чи відмінять пайову участь у будівництві в 2019-у році?