Реформування будівельної галузі та зменшення державного тиску - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Чи відмінять пайову участь для будівництва в 2019 році?

Останнє оновлення: 28.01.2019

Чи відмінять пайову участь у будівництвіНа одному з останніх засідань українського уряду, міністр економічного розвитку і торгівлі та перший віце прем'єр міністр Степан Кубів заявив про продовження роботи над реформуванням будівельної галузі та зменшенням державного тиску. Однією з таких ініціатив є скасування пайової участі в році, що наступив.

На даний момент, законодавство України, а саме стаття 40 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" містить чітко встановлені граничні розміри пайових внесків до місцевих бюджетів для забудовника:

  • Не більше 10% від вартості будівництва (за кошторисом) нежитлових об'єктів
  • Не більше 4% від вартості будівництва (за кошторисом) для житлових об'єктів

Скасування пайової участі, як припускає Кабінет Міністрів сприятиме спрощенню отримання будівельної ліцензії, що в свою чергу позитивно позначиться на інвестиційній привабливості України та підніме її в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, на кілька пунктів. Крім того, як заявляють в уряді, в світовій практиці взаємовідносин забудовників з державою таких внесків не існує.

Також нововведення має знизити вартість житлових і нежитлових площ до 4% і 10% відповідно, що може позитивно позначитися на розвитку ринку нерухомості та будівельної галузі в цілому.

Зараз уряд розглядає варіанти компенсації місцевим бюджетам  можливих фінансових втрат від припинення сплати пайових внесків. У 2017 році надходження від таких відрахувань склали 1.85 млрд. грн. або 0,8% від загальних доходів громад. Одним з механізмів може стати внесення змін до оподаткування на нерухоме майно.

Нагадаємо, що починаючи з 2015 року на розгляд до Верховної Ради вже кілька разів вносилися законопроекти, що стосуються припинення пайової участі в будівництві. У 2019 Кабмін все ж має намір домогтися внесення відповідних змін до Законодавчих актів.

Раніше ТУ Експерт писав про розширення повноважень громад у сфері будівельного нагляду