Процедура контролю будівництва після прийняття закону №7266-1 - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Повноваження громад в сфері будівельного нагляду розширено

Останнє оновлення: 10.12.2018

ілюстрація до новини про розширення повноважень громад в сфері будівництваУ першому читанні Верховна рада України прийняла законопроект №7266-1, що стосується повноважень нагляду за будівництвом на місцях. Згідно з цим законодавчим актом громадам надано можливість самостійно вибирати орган, який буде здійснювати контроль в будівельній сфері. Дані зміни стосуються питань децентралізації і тепер населені пункти зможуть як передавати функції нагляду за будівництвом ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція), так і здійснювати контроль своїми силами.

Після внесення поправок в закон, процедура контролю в галузі будівництва виглядає наступним чином: місцева влада створює власну структуру, яка буде виконувати відповідні функції, або ж вирішує передати ці завдання централізованому органу, виходячи з можливостей і потреб територіальної громади. Після чого спільна комісія, що складається з представників органів центральної виконавчої влади та місцевого самоврядування, в 30-ти денний термін розглядає можливість передачі функції будівельного нагляду, а також всієї необхідної документації структурі, визначеною громадою.

Зміни також торкнулися припинення та тимчасового призупинення функцій будівельного контролю. Так влада на місцях може в будь-який момент призупинити або ж припинити повноваження державного органу в сфері архітектурно-будівельного контролю або ж відновити, подавши відповідну заяву до центрального органу виконавчої влади, який здійснює політику в питаннях контролю і нагляду в будівельній галузі.

Коментуючи прийняття нового закону Олексій Кудрявцев, голова ДАБІ зазначив, що на даний момент самостійно функції нагляду за ходом будівництва виконують 100 міст. Але в зв'язку з гострою нестачею фахівців у багатьох громадах нагляд не здійснюється належним чином, тому і виникла необхідність прийняття відповідного нормативного акта.

Раніше ТУ Експерт писав про можливі труднощі з прісною водою в Україні.