Що буде з питною водою в Україні через 30 років - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Найближчі 30 років Україна може стикнутися з дефіцитом прісної води

Останнє оновлення: 22.10.2018

В Україні можливий дефіцит прісної води через 30 роківУ Бразилії пройшов VIII Всесвітній форум з водних ресурсів. Прогнози й дослідження, представлені доповідачами, говорять про те, що без зваженої політики щодо використання й очищення прісної води планета протягом найближчих десятиліть може стикнутися з її дефіцитом.

Людство щорічно споживає до 4600 км3 прісної води. Не менше 70% від цього обсягу йдуть на зрошення сільськогосподарських угідь, 20% використовуються промисловістю і тільки 10% споживаються домогосподарствами. За прогнозами експертів, найближчі 30 років попит на прісну воду збільшиться на 25% через ріст населення. При цьому її якість постійно падає через забруднення водойм. Щоб впоратися з очікуваними наслідками, вчені пропонують будувати більш ефективні очисні споруди, зменшити обсяги вирубки лісу й інтенсивно запроваджувати технології накопичення й використання дощової води.

Що чекає на Україну? Зараз за обсягом запасів прісних, поверхневих і підземних вод на одну людину наша країна займає 111 місце в світі. Дефіцит відчувають південні регіони, а також деякі райони Дніпропетровської і Запорізької областей. У степовій частині України є десятки населених пунктів, які використовують для пиття виключно привозну воду. Хоча більша частина території країни густо вкрита ріками й струмками, через кліматичні зміни, що очікуються, і глобальне потепління протягом найближчі 10-20 років площа засушливих територій істотно зросте (на 20-30%). Можливо, до середини XXI століття південь України перетвориться на напівпустелі й пустелі.

Не меншу проблему являє собою забруднення води промисловими джерелами. Через неякісну очистку технічних стоків в водойми потрапляють важкі метали, хімікати, нафтопродукти та інші речовини, які роблять воду непридатною для споживання людьми чи використання в сільському господарстві. Особливо складна ситуація спостерігається на Донбасі. Там вугледобувні й металургійні підприємства стали постійними джерелами забруднення поверхневих і підземних вод.

Спеціалісти з питань водних ресурсів поки дають невтішні прогнози. За їх словами, ситуацію з водозабезпеченням ще не пізно змінити. Але це спрацює лише в тому випадку, коли на державному рівні буде діяти комплексна програма зі зменшення витрачання прісної води й суворого контролю якості її очистки.

Раніше ТУ Експерт писав про автоматизовані паркінги.