Вертикальні автоматизовані парковки в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Мінрегіонбуд планує запровадити автоматизовані паркінги

Останнє оновлення: 24.09.2018

автоматизований паркінгМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке наразі займається модернізацією чинної нормативної бази в сфері будівництва, виступило з новаторським рішенням. Воно торкнулося ДБН В.2.3-15: 2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» – чиновники хочуть реалізувати у вітчизняних реаліях автоматизовані гаражі (АГ).

Про подібну ініціативу стало відомо завдяки Льву Парцхаладзe, що обіймає посаду заступника міністра в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Чиновник вважає, що українцям не варто боятися автоматизації, а наслідувати приклад інших країн. У Міністерстві хочуть почати з паркінгів автоматизованого типу:

«Розміщення транспортного засобу в АГ відбувається автоматично, тобто без зусиль водія. Автоматизовані паркування компактні – це принципово важливо для центральних районів мегаполісів. Таким чином, АГ будуть вкрай затребувані там, де не вистачає місця для звичайних або механізованих парковок», – поділився своїм баченням ситуації заступник міністра.

Автоматична парковка передбачає вертикальне переміщення транспортного засобу – система підніматиме авто і ставитиме її у вибрану зону за допомогою спеціального підйомника. Серед інших переваг нововведення – економія часу, адже тепер розміщення машини здійснюватиметься без участі водія.

Пересування транспортних засобів в АГ забезпечує спеціальний пристрій, який керуватиметься і контролюватиметься з диспетчерської. Важливий момент, який потрібно врахувати в проектувальному процесі, – зробити систему доступною, щоб у будь-який момент на кожен рівень паркінгу або до кожного паркомісця зміг дістатися техперсонал для обслуговування системи.

Як розраховують у Міністерстві, АГ зводитимуть у безпосередній близькості до житлових будинків – будівлі при цьому будуть розділятися антипожежною стіною I типу. Висота підземних АГ зможе досягати 9 ярусів.

Довідкова інформація

ДБН (державні будівельні норми) – вимоги, що регулюють проектування та зведення будівель, кварталів або районів.

Автоматизована автостоянка – об'єкт, на якому в'їзд або виїзд машини на паркомісце здійснюється без участі водія або пасажирів.

Механізовані гаражі – будівля, де вертикальний рух транспортних засобів відбувається за допомогою механізмів, а горизонтальний їх рух забезпечують водії.

 

Раніше ТУ Експерт писав про SOS-станції на українських трасах.