Що робити будівельним компаніям, у яких немає ліцензії

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Що робити будівельним компаніям, у яких немає ліцензії

Останнє оновлення: 15.09.2020

Після реформування ДАБІ та часткової її ліквідації, на зміну прийшли: Державна сервісна служба містобудування України, Державна інспекція містобудування України та Державне агенство по технічному регулюванню у містобудуванні України. В результаті усіх змін у забудовників виникло питання "що робити далі? Та як надалі вести свою господарську діяльність?".

Одним із проблемних аспектів - стало ліцензування будівельних компаній або перехід на професійну сертифікацію співробітника. Ситуація така, що будівельні ліцензії вже не видаються з березня 2020 року, а сертифікати відповідального виконавця робіт - ще не прийшли на зміну ліцензіям.

Є декілька шляхів вирішення:

  • підписувати контракти на роботи, де об'єкти будування мають клас наслідків СС1. Так як на клас СС2 або клас СС3 необхідно обов'язково мати будівельну ліцензію;
  • придбання готової компанії з наявною будівельною ліцензією. Але є інформація, що ліцензії дійсні тільки до кінця 2020 року, надалі - тільки сертифікати;
  • чека моменту, коли вступлять в дію органи з видачі сертифікату відповідального виконавця робіт.

Варто зазначити, що раніше ліцензії отримували компанії або ФОП, де всю відповідальність під час робіт та наявності усієї необхідної документації, техніки і т.п. несли юридичні особи. Із нововведенням ситуація змінюється цілком, сертифікат виконроба (відповідального виконавця) зможе отримати фізична особа, у якої є відповідний стаж праці (підтверджений документально) та диплом. Відтепер, відповідальність за якість виконаних робіт буде нести фізична особа.

Ми в цій самій ситуації вбачаємо плюс, щоправда знайли поки що тільки один. ДАБІ, на данному етапі, не проводять перевірки по дотриманню ліцензійних умов будівельної компанії, які частенько скінчувалися анулюванням документу або призупинкою будівельної ліцензії.