Найважливіша мета регулювання будівельного ринку є створення прозорих і чесних умов роботи - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

В Україні планують ввести поетапний контроль за будівництвом

Останнє оновлення: 03.02.2020

поетапний контроль будівництваОднією з найважливіших цілей уряду в сфері регулювання будівельного ринку є створення прозорих і чесних умов роботи для всіх учасників і боротьба з незаконним будівництвом і шахрайством.

Уже кілька років Мінрегіон активно впроваджує нові правила гри, автоматизує процеси, створює реєстри та електронні можливості для отримання документів. Черговим нововведенням в році, що наступив може стати обов'язковий державний контроль за ходом будівельних робіт.

Незважаючи на те, що дана ініціатива знаходиться на самому початковому етапі розробки, механізм її здійснення вже приблизно зрозумілий, його озвучила в інтерв'ю Міністр розвитку громад і територій України Олена Бабак. За її словами, контроль буде проходити без фізичної присутності інспекторів на об'єкті, а фіксація ходу будівництва буде проводитися за допомогою камер відеоспостереження та інших автоматизованих систем. Вся інформація буде потрапляти в кабінет забудовника і будь-який бажаючий зможе оцінити якість виконання робіт і етап на якому знаходиться реалізація проекту.

Таке рішення не збільшить навантаження на інспекторів, а також виключить ситуації при яких контролюючі органи не пускають на будмайданчик. З іншого боку в Україні поки немає законодавчого механізму, який зобов'язує забудовника розміщувати камери на об'єкті будівництва та охорони їх від вандалізму або відключення. Також поки неясним залишається факт, яку відповідальність нестимуть девелопери за несумлінне виконання умов державного контролю за ходом будівництва.

Однак грамотна реалізація ініціативи Мінрегіону, може сприяти збільшенню інвестицій в будівельну галузь і створить більш прозорі умови для ринку в цілому.

Раніше ТУ Експерт писав про автономне житло