Як проводиться інспекція роботодавця в Україні - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

До уваги роботодавців: держконтроль з виконання законодавства про працю

Останнє оновлення: 27.11.2017

Як будуть проводитися перевірки дотримання закону про працюУ постанові №295 от 26.04.2017 Кабінет Міністрів України встановив порядок здійснення контролю з дотримання роботодавцями законодавства про працю. Між бізнесом і державою встановлюються нові відносини – більш суворі, але й зрозуміліші сторонам. Відтепер головним напрямом діяльності інспекторів з праці стануть аналіз, профілактика та консультування. Роботодавці можуть подавати заявки на аналіз дотримання законодавчих норм, отримувати рекомендації з їх використання й поліпшення ситуації.

На інспекторів з праці покладається контроль з дотримання законодавчих норм, вони отримують відповідні повноваження.

Як відбуваються перевірки?

Постановою затверджені і порядок нагляду, і порядок контролю з дотримання законодавства. Для інспекторів визначено порядок здійснення контролю, до сфери якого потрапляють юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю.  Інспектори здійснюють контроль у двох формах:

  • Невиїзне інспектування. Здійснюється за погодженням із роботодавцем.
  • Інспекційне відвідування. Здійснюється в разі звернення працівників, за рішенням суду, за рішенням контролюючого органу чи посадових осіб Держпраці з приводу виявлених порушень. Також причиною для візиту може стати інформація Пенсійного фонду, Держстату та інших держслужб про виявлені або ймовірні порушення.

Порядок інспекційної перевірки

Перед інспекційним відвідуванням роботодавця буде повідомлено про візит (терміни і порядок повідомлення поки що не визначені), інспектору мають бути надані всі необхідні документи.  

Тривалість перевірки – до 2 днів для малого бізнесу, до 10 днів – для решти.

Повноваження інспекторів дуже широкі. Вони мають право вивчати будь-які документи, передбачені трудовим законодавством, у будь-який час приходити до будь-яких приміщень, де працюють наймані працівники, ставити їм питання наодинці, фіксувати процес будь-якими засобами.

За результатами відвідування інспектор зобов’язаний робити записи в журналі перевірок об’єкта.

Як перевірити повноваження інспектора?

Інспекторами є посадові особи місцевих виконавчих органів і всіх органів Держпраці. Всі форми приписів, вимог, довідок, актів, інструкцій затверджуються Держпрацею.  

На сайті Держпраці можна перевірити видані інспекторам свідоцтва. Також можна зателефонувати за номером (044) 288-10-00, щоб отримати цю інформацію.

Раніше ТУ Експерт писав про формування київських тарифів на електроенергію в 2017 році.