Чому пітерський "Зеніт" виявився найдорожчим футбольним стадіоном в світі? - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Найдорожчі футбольні стадіони чемпіонатів світу

Останнє оновлення: 28.08.2018

Турнір такого рівня, як Чемпіонат світу з футболу, висуває серйозні вимоги до всієї інфраструктури приймаючої сторони. Арени проведення турнірних матчів повинні бути безпечними, комфортними і досить місткими. Навіть країнам з розвиненою футбольною інфраструктурою доводиться витрачати чимало коштів, щоб стадіони відповідали вимогам ФІФА. Нижче ми розповімо про найдорожчі стадіони Чемпіонатів світу (згідно з рейтингом Forbes).

На фото зображена панорама футбольного стадіону

«Стад-де-Франс» (Сен-Дені, Франція)

Збудований до ЧМ-1998, стадіон, розрахований на 81 338 осіб, обійшовся в 450 млн доларів.  Витрати на вдосконалення іншої інфраструктури у Франції склали всього 1,6 млн доларів.

На цій арені команда Франції обіграла в фіналі чемпіонату збірну Бразилії. Відтоді «Стад-де-Франс» перетворився на спортивний символ країни.

«Альянц Арена» (Мюнхен, Німеччина)

Готуючись до проведення ЧМ-2006, арену збудували і відкрили в 2005 р. Її будівництво обійшлося в 476 млн доларів. Менш ніж за 10 років розрахована на 75 тисяч глядачів арена повністю окупилася, переважно за рахунок активного відвідування вболівальниками домашніх матчів.

«Нісан» (Йокогама, Японія)

Зведення та роботи з реконструкції стадіону коштували Японії 560 млн доларів. Збудований у 1998 р., «Нісан» виявився найдорожчим стадіоном на ЧМ 2002 року. На ньому відбувся фінальний матч чемпіонату.

Арена приносить стабільний прибуток місту не лише за рахунок оренди – за комерційну назву автовиробник Nissan щороку виплачує 1,4 млн доларів.

«Кейптаун» (Кейптаун, ПАР)

Найдорожчий стадіон Африки було збудовано 2009 р. Арена розрахована на 55 000 осіб, а на час ЧМ-2010 її місткість було збільшено до 64 100 осіб. Коштувало будівництво «Кейптауна» 600 млн доларів.

«Національний» (Бразиліа, Бразилія)

Під час підготовки до проведення ЧМ-2014 планувалося лише обновити стадіон 1974 року. Але суттєво збільшити кількість місць на старій арені було неможливо, тому її знесли та збудували стадіон «Національний», розрахований на 71 тисячу глядачів, який коштував Бразилії 900 млн доларів.

«Санкт-Петербург» (Санкт-Петербург, Росія)

Будівництво арени, розрахованої на 67 тис. глядачів, коштувало понад мільярд доларів. Роботи з будівництва розпочалися 2007 року й затяглися на 10 років. На Чемпіонаті світу 2018 року саме тут господарі турніру перемогли збірну Єгипту, що дало змогу російській команді вперше вийти до плей-офф чемпіонату. Наразі стадіон підпорядкований ТОВ «Зеніт-Арена».

Раніше ТУ Експерт писав, що Google побудує місто майбутнього в Торонто