Зміни на ринку нерухомості в Києві | ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

 • Ліцензія на будівництво
 • Акт готовності об'єкта до експлуатації
 • Договір на постачання електроенергії

Зміни на ринку нерухомості в Києві

Останнє оновлення: 20.11.2015

зміни на ринку нерухомості в Києві

Ситуація в країні, події на Сході і в Криму, обвал гривні призвели до зростання попиту на житло в столиці. Внаслідок того, що ціни на нерухомість в доларовому еквіваленті опустилися, українці почали свої заощадження вкладати в придбання нерухомого майна. За даними НБУ за 11 місяців фізичні особи забрали з банків 6 млрд доларів.

Покупка нерухомості - за інших рівних умов, вигідний і менш ризикований вид капіталовкладення. Тим більше що в даний час продавці на ринку первинного житла (як забудовники, так і власники) готові надавати знижки.

За останній рік було кілька хвиль активізації ринку, причина - переїзд українців з Криму та Східного регіону. За даними Міжвідомчого координаційного штабу 6 млрд людей приїхало з півдня і сходу країни.

Портрет покупця нерухомості в Києві

На сьогоднішній день фахівці виділили 3 найбільш активних категорії покупців:

 1. молоді сім'ї (вікова категорія 30 років);
 2. громадяни, що поліпшують свої житлові умови (вікова категорія 35-50 років);
 3. "інвестори" - громадяни, які купують житло в комерційних цілях (вікова категорія 40-60 років). Перепродаж побудованої квартири або здача її в оренду стає дуже популярним і прибутковим видом заробітку.

Якщо розглядати дане питання в розрізі покупки житла на первинному і вторинному ринках, то можна сказати про те що:

 • вторинний  ринок розглядають покупці, які давно збирали на житло, або які збираються вкласти вільні кошти з метою подальшого інвестування.
 • первинний ринок розглядають кілька категорій покупців залежно від класу житла:
 • економ-клас - житло в таких новобудовах можуть собі дозволити придбати молоді сім'ї або батьки для своїх дітей.
 • бізнес-клас - житло в таких новобудовах набувають керівники середньої та вищої ланки, власники дрібного і середнього бізнесу, представник влади або шоу-бізнесу.
 • преміум-клас - дозволити собі придбання такого житла можуть топ-менеджери, власники бізнесу, чиновники, спортсмени.

Варто також згадати окрему категорію покупців так звані перекупники. За словами фахівців, кількість перекупників зараз на ринку становить близько третини від загального числа покупців. Найбільшу активність вони проявляють на ринку первинного житла економ-класу.

«В останні півроку вплив на ринок переселенців практично нівелювался і ринок житла повернувся до свого звичного ритму. При цьому знижені ціни залучили на ринок людей, які отримали можливість вирішити свої житлові питання і прагнуть їх реалізувати », - говорить генеральний директор агентства нерухомості.

Фахівці вважають, що до кінця 2015 року вартість квадратного метра на первинному і вторинному ринку буде знижуватися. Тому вони розглядають даний період як сприятливий час для купівлі житла.

Кабінет Міністрів України планує надати доступ до реєстрів нерухомого майна - читайте в новому матеріалі ТУ Експерт.