В оновлених ДБН особливу увагу приділено безпеці людей у приміщеннях - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Для магазинів і торгових центрів посилюють норми безпеки

Останнє оновлення: 08.07.2019

магазини та торгівельні центриВ процесі реформування будівельної галузі, для Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства одним із пріоритетних завдань є оновлення державних будівельних норм, і приведення їх у відповідність до Європейських стандартів в профільній сфері. Чергові зміни торкнулися ТЦ, магазинів та інших торгових об'єктів.

Так в оновлених ДБН "Підприємства торгівлі" які набирають чинності з 1 серпня поточного року особливу увагу приділено питанням безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях. Зокрема при будівництві та реконструкції торгових об'єктів для скляних дверей, стін і перегородок повинно використовуватися безпечне або армоване скло.

Особливістю травмобезпечного скла є його склад, а саме комбінація з іншими матеріалами наприклад з пластиком. Завдяки такому симбіозу, а також спеціальній обробці в разі розбиття скло не розсипається і не може поранити людей, що знаходяться в торговому залі або заходять усередину.

Армоване ж скло є ще більш безпечним матеріалом. Всередині скла знаходиться металева сітка, яка в рази збільшує міцність в порівнянні з іншими видами скла.

За словами Заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, внесені зміни покликані покращити безпеку людей, знизити кількість травм і нещасних випадків на об'єктах роздрібної торгівлі.

Також зміни торкнулися висоти торгових залів, в нових ДБН висотність торгових залів не обмежується, на відміну від існуючих норм, де максимальна висота залежить від метражу і не може перевищувати 4.8 метра. Це дозволить реалізовувати більш цікаві архітектурні проекти і підвищувати привабливість об'єктів.

Раніше ТУ Експерт писав про те, на які види будівельних робіт не потрібен дозвіл