Дорога з сонячних панелей тепер і в Китаї - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

З’явилася ще одна дорога із сонячних панелей

Останнє оновлення: 05.03.2018

Дорога із сонячних панелейПершу в світі дорогу із сонячних панелей відкрили 2016 року в Турувр-о-Перш у Франції. Вартість  квадратного метра дороги склала приблизно $2500, при цьому шосе може освітлювати себе за рахунок сонячної енергії та забезпечувати вуличне освітлення містечка з п’ятитисячним населенням, а в планах – зарядка електромобілів на ходу. Вже на 2018 рік у Франції заплановано серійний випуск сонячних  батарей для доріг, щоб покривати сонячними панелями автотраси в усій країні, і вже є не лише французькі, а й зарубіжні замовники: в американській Джорджії та м. Калгарі в Канаді.

Тим часом нову технологію опановують у Китаї: поблизу міста Цзинань відкрилась ділянка «сонячної дороги», збудованої Qilu Transportation Development Group, завдовжки трохи більше півтора кілометрів. Покриття нової траси тришарове:

  • інноваційний прозорий бетон;
  • спеціальні дорожні сонячні панелі;
  • ізоляційні матеріали.

Загальна площа покриття – 5875 кв. м. За розрахунками, китайська «сонячна дорога» зможе щороку  виробляти 1 млн кВт-Ч енергії, закриваючи потреби 800 домашніх господарств. Електроенергією, що вироблятиметься, живитимуться системи освітлення та спостереження, підсвічування дорожніх знаків, апарати з оплати проїзду. Наразі зарядити автомобіль на шосе можна лише під час зупинки, але найближчим часом планується забезпечити функцію дистанційної зарядки під час руху. При цьому шосе  зможе витримати навантаження в 10 разів більше, ніж звичайна асфальтна дорога, тобто рух  вантажівок ним також можливий.

У Китаї подібне будівництво обходиться значно дешевше, ніж в інших країнах: на сьогодні вартість квадратного метра становить $458, при цьому з розвитком сектору сонячної енергетики ця сума  очікувано зменшиться.

Ідея енергогенеруючих дорожніх  покриттів набирає все більшої популярності. Компанія Solar Roadways із США встановила модульні плитки з сонячними батареями на дорогах у Сендпойнті, штат Айдахо – вони виробляють електроенергію, а взимку працюють на підігрів, запобігаючи обмерзанню дороги. Компанія Pavegen встановила у покриття пішохідної зони в Лондоні енергогенератор, що виконує подвійну  функцію: збирає статистику пішохідного руху, при цьому люди, проходячи ним, генерують енергію, якою живиться найближча інфраструктура.

Раніше ТУ Експерт писав про асфальт, що світиться.