Арештоване майно в Києві буде продаватися на електронній платформі - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Держмайно Києва продаватиметься на електронному аукціоні

Останнє оновлення: 17.10.2017

Держмайно продаватимуть на електронному аукціоніДепартамент комунальної власності та найбільша торгова платформа держмайном в Україні Open Market (СЕТАМ) підписали угоду про співпрацю. Керівники обох організацій  прокоментували це рішення в офіційному оголошенні.

Головні тезиси і цілі

Директор Департаменту Андрій Гудзь зазначив, що угода з СЕТАМ – державною платформою електронних торгів арештованим майном, допоможе у підготовці та  здійсненні ефективних електронних торгів майном комунальної власності, що підлягає приватизації. Торги проводитимуться офіційно, у визначених законом межах, на підставі юридичних дозволів.  

Раніше Департаментом комвласності Києва вже підписувалися угоди з іншими  професійними аукціонами (двадцять п’ять домовленостей), що займаються продажом цінних активів і нерухомості, що підлягають приватизації. Але очікується, що саме співпраця з ДП СЕТАМ привабить найбільше потенційних покупців.   

Віктор Вишньов, директор Open Market, вказав на позитивні сторони співпраці Департаменту комунальної власності з електронною платформою. Усі послуги з продажу для підприємств місцевого самоврядування будуть безкоштовними. Реалізовувати на електронному сервісі можна все: від застарілої техніки до нерухомості та машин. Аукціон зробить продаж комунального майна більш успішним, спростить покупцям доступ до  інформації.

Детальніше про електронну платформу

Слід зазначити, що Open Market ГП СЕТАМ активно працює з 2014 року в усіх областях України. Електронна платформа дозволена і рекомендована законодавством статтею 62 «Про вдосконалення процедури реалізації арештованого майна». Мережу створено за наказом Міністра юстиції. Діяльність електронного майданчика контролюється державою, зокрема Мінюстом.

Процедура продажу на Open Market спрощена і відбувається без втручання інших структур. Після опису майна, на яке накладено арешт, його оцінюють і виставляють на продаж як лот. Щоб узяти участь у торгах, необхідно пройти реєстрацію на електронній платформі. Із загальної суми продажу вираховується борг, десять відсотків складає  державний збір, а різниця залишається колишньому власнику майна.

Раніше ТУ Експерт писав про нові можливості передачі показань лічильників за допомогою месенджерів.