Модель просторового розвитку Карпат буде містити інформацію про проекти в різних сферах - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Мінрегіон розробляє модель просторового розвитку Карпат

Останнє оновлення: 03.09.2019

модель розвитку Карпат

Міністерство регіонального розвитку та будівництва взялося за розробку GIS моделі для визначення пріоритетних напрямків розвитку гірських районів України.

GIS або Геоінформаційна система - це ефективний програмний інструмент, збору, аналізу, систематизації та зберігання географічних карт місцевості з можливістю нанесення на них різного роду інформації, класифікованої за певними параметрами. В даному випадку на карту місцевості будуть наноситися економічні та соціальні проекти, які повинні бути реалізовані до 2027 року. Таким чином можна буде наочно побачити в якому напрямку і якими темпами буде розвиватися регіон в найближчі 8 років.

Глава профільного міністерства, Геннадій Зубко, коментуючи цю ініціативу на своїй сторінці в Facebook, зробив акцент, на тому, що модель просторового розвитку Карпат буде містити інформацію про проекти в сфері підприємництва, виробництва, інфраструктурного розвитку, включаючи транспортний, інженерне і телекомунікаційного напряму, а також сільського господарства, туризму, екології та інших важливих соціальних і економічних секторів.

Створена геоінформаційна модель дозволить реалізувати комплексний підхід розвитку всього регіону, а не тільки окремих ділянок. Така система дасть можливість узгоджувати районам заходи з розвитку територій, а також зробить більш прозорим управління всім регіоном в цілому.

Окрім цього, в Мінрегіонбуді сподіваються, що система дозволить підвищити привабливість Карпатського регіону для внутрішніх і зовнішніх інвесторів, збалансувати ситуацію з природокористуванням і екологією.

Поки залишається незрозумілим коли конкретно буде запущена дана модель і чи матимуть до неї доступ усі бажаючі. Однак розробники запевняють, що закінчений проект зможуть презентувати вже найближчим часом.

Раніше ТУ Експерт писав про зміни ДБН, що стусуються присадибних ділок