Мінрегіон вніс зміни до ДБН, що стосуються присадибних ділянок - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

ДБН, які стосуються присадибних ділянок. Що нового?

Останнє оновлення: 28.11.2019

ДБН про присадибні ділянкиМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства продовжує роботу над удосконаленням будівельних норм, і приведенням їх у відповідність до європейських стандартів.

Розробники ДБН, Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "Діпромісто" імені Юрія Білоконя, внесли деякі правки, що стосуються присадибних ділянок. Зокрема зміни торкнуться можливості садити дерева біля кордону ділянки. Дане питання викликає безліч конфліктів між сусідами, в зв'язку з тим, що гілки дерев з сусідської ділянки заважають, створюють непотрібну тінь і т.д.

Мінрегіон в новій редакції ДБН "Планування і забудова територій" встановлює мінімальну відстань від краю сусідської ділянки, на якій можна садити дерева і кущі. Згідно з документом садити кущі можна на відстані не менше 1 метра від сусідньої ділянки і дерева на відстані не менше 4 метрів від стовбура дерева до межі ділянок.

Заступник Міністра профільного міністерства Лев Парцхаладзе відзначив, що дані норми покликані мінімізувати конфлікти між сусідами дачних і садибних селищ. Також власники дерев повинні стежити за зеленими насадженнями, вчасно обрізати гілки, щоб вони не залазили на сусідню ділянку.

Слід зазначити, що зміни торкнуться тільки нової дачної і садової забудови. До вже існуючих дерев на ділянках дана норма застосовуватися не буде. Нові державні будівельні норми затверджені і вступлять в силу з 1 жовтня поточного року.

Раніше ТУ Експерт писав про новий порядок відшкодування за неякісний ремонт будівель