Модернізація підстанції Позняки ДТЕК - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

«ДТЕК Київські електромережі» модернізують електропідстанцію за 252 млн гривень

Останнє оновлення: 04.06.2018

модернизация подстанции ПознякиПідвищити надійність та екологічність електроживлення лівого берега столиці України покликана модернізація обладнання, яку запустили ПАТ «ДТЕК Київські електромережі». Реконструкція торкнеться підстанції «Позняки», де буде прокладено нові кабельні лінії, введено в експлуатацію обладнання, що відповідає сучасним технологічним нормам. Увесь обсяг робіт розділено на дві частини і завершиться в 2019 році, повідомляє офіційний сайт організації.

Статистика показує: енергоспоживання в Києві щороку збільшується. За останні 17 років темпи зростання становлять 5% на кожні 12 місяців. Основними причинами такої динаміки експерти називають інтенсивну забудову спальних районів, появу нових торговельно-розважальних майданчиків, встановлення нового обладнання на великих промислових підприємствах. Не останню роль також відіграє активне використання величезної кількості побутових приладів.

Етапи реалізації проекту

Перша частина робіт спрямована на поліпшення якості електропостачання і гарантування його безперебійності. Для цього заплановано зведення комплектної розподільчої установки 110 кВ – КРУЕ. Вона допоможе посилити й зміцнити взаємозв’язок київської та всеукраїнської енергосистем. Підстанція «Позняки» вже обладнана ультрасучасними пристроями, наразі здійснюються його налаштування та тестування. На 80% завершено прокладання  інноваційних кабельних ліній. Особливість схеми в тому, що в ній використано кабель з ізоляцією зі зшитого поліетилену. Така технологія вважається екологічно безпечною та ефективнішою порівняно з повітряними лініями та маслонаповненими кабелями.

Друга частина модернізації передбачає об’єднання підстанцій «Позняки» і «Славутич» кабельними лініями 110 кВ. Транзитна лінія називатиметься «ТЭЦ-5 – Аркада – Славутич – Позняки». Її головне завдання – задовольнити потреби в електропостачанні Дніпровського, Дарницького та Деснянського районів. Завдяки введенню лінії в експлуатацію нові споживачі отримають змогу підключитися до системи електроживлення лівого берега Києва максимально оперативно.

На здійснення всіх етапів модернізації електросистеми виділено 252 млн грн. Повідомляється, що це інвестиційні кошти.

Раніше ТУ Експерт писав про найвищу вітряну електростанцію і про програму "Моє Тепло".