Як самостійно задекларувати готовність до експлуатації - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Звітуємо про будівництво онлайн: новий електронний сервіс ДАБІ

Останнє оновлення: 30.03.2017

задекларувати готовність будівлі до експлуатації онлайнЩе одна адміністративна послуга в будівельній сфері стала доступна в електронному  режимі – розпочати і завершити будівельні роботи відтепер можна за допомогою Інтернету.  16 березня сервіс презентували голова ДАБІ Олексій Кудрявцев, голова Державного агентства з питань електронного управління Олександр Риженко та координатор проектів OSCE Вайдотас Верба. Нагадаємо, що це вже сьома онлайн-послуга в будівельній сфері.

Тепер українці, не полишаючи домівки, можуть не лише повідомити про початок будівельних робіт, а й задекларувати готовність будівлі до експлуатації.  Олексій Кудрявцев зазначає:

«На сьогодні щодо об’єктів I–III рівнів складності ми замкнули цикл. Відтепер з самого початку будівництва і до його закінчення громадяни можуть отримати адміністративні послуги онлайн  24 години на добу. Більше не потрібно нікуди їхати  – ні в ЦНАП, ні в консультативні центри».

Серед головних переваг таких електронних послуг Олександр Риженко виділив:

  • комфорт для громадян та економію часу при оформленні документів;
  • запобігання корупції та перевищенню посадових повноважень;
  • підвищення ефективності влади;
  • економічне стимулювання;
  • позитивний вплив на рейтинг Doing Business.

Як скористатися онлайн послугами ДАБІ самостійно

Завдяки активній взаємодії Міністерства юстиції та ДАБІ, під час реєстрації прав власності на об’єкти нерухомості українці можуть не надавати держреєстратору  паперові документи на підтвердження введення об’єкта в експлуатацію. Вся необхідна документація буде доступна в електронному вигляді. Сервіси прості, легкодоступні та, як зазначає Вайдотас Верба, «сприятимуть встановленню чесних правил гри на ринку будівельних послуг».

Скористатися онлайн-послугами вже можна на сайті Державної архітектурно-будівельної  інспекції (https://e-dabi.gov.ua/), а також на Єдиному держпорталі адміністративних послуг (https://poslugy.gov.ua/info/service/3902/details). Шаблони перевіряє система, а спеціальні підказки допомагають заповнити документи без помилок.

Як обіцяють чиновники, пришвидшиться і сам процес розгляду документів. Так, для реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації знадобиться 10 робочих днів, а для подачі повідомлення про початок будівництва – 3 дні. Адміністративні збори для зазначених послуг не передбачені.