Розформування ДАБК: передача повноважень на місця | ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

ДАБІ передає повноваження на місця

Останнє оновлення: 05.01.2016

децентралізація ДАБІ

Структурні підрозділи ДАБІ

У рамках проекту з децентралізації буде створено структурні підрозділи, що відповідають за проведення держнагляду, визначений список їх повноважень, а також розділені предмети контролю і нагляду.

Послуги мешканцям України структурними підрозділами в областях будуть надаватися в повному обсязі та відповідно до законодавства.

У рамках програми за Держархбудінспекцією буде закріплена одна основна функція - контроль діяльності новостворених підрозділів.

Видача дозвільної документації

Законом встановлено, що видача містобудівної документації (на підготовчі роботи, початок будівельних робіт, введення в експлуатацію) здійснюється:

  • органами сільських, селищних, міських рад, у разі розташування споруди на території населеного пункту;
  • підрозділами районних державних адміністрацій, у разі розташування будівель і споруди за межами населених пунктів;
  • центральним органом виконавчої влади, у разі розташування об'єктів на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.

Основні цілі децентралізації

Нововведення з реформування галузі дозволять зменшити кількість перевіряючих інспекторів, спростити дозвільні процедури, підвищити професіоналізм кадрів на периферії, за рахунок проведення навчання, розробити зрозумілі й прозорі умови роботи архітектурної сфери, а також підвищити якість послуг з питань видачі містобудівної документації.

Куди звертатися в Києві

У 2016 році планується відкриття Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у кожному районі Києва. За словами співробітників інспекції, кожен житель столиці зможе отримати кваліфіковану допомогу і необхідний документ в ЦНАП свого району.

Читайте також нову статтю про реформу Міністерства юстиції.