Останнє оновлення: 26.02.2018
Перехід на нічний тариф з використанням двотарифного лічильника допоможе споживачу зменшити витрати на електроенергію, а електропостачальній компанії – знизити денне навантаження на мережі, що зменшить аварійність систем і вирівняє графік вироблення електроенергії. Диференційоване залежно від часу доби тарифоутворення вже довело свою ефективність, активно використовуючись у країнах Європи.
Нічні тарифи на електроенергію для промислових підприємств діють з лютого 2015 р., пізніше, через перевантаження енергосистеми в денний час, їх ввели і для побутових споживачів. Нічний тариф діє в Україні з 23:00 до 07:00. Обсяг електроенергії, спожитий під час нічного тарифу, коштуватиме споживачу вдвічі дешевше. Це означає, що саме в нічний час краще вмикати бойлери, обігрівальні прилади, пральну машинку чи праску. Однак, щоб скористатися нічним тарифом, необхідно встановити двотарифний лічильник, що обліковуватиме час споживання і зараховуватиме електроенергію на два різних баланси.
Отже, введення нічного тарифу вигідне і державі, і населенню:
З грудня 2014 року Київобленерго пропонує споживачам послуги зі встановлення двотарифних лічильників для розрахунку за диференційованими тарифами. Для споживачів – фізичних і юридичних осіб – послуга дає змогу:
За умови незначного споживання електроенергії протягом доби та відсутності електроопалення й бойлерів лічильник може довго окупатися: наразі ціна багатотарифного електролічильника починається від 1120 грн без встановлення. Але якщо в будинку чи квартирі є бойлер, кондиціонер, електричний котел, або ви збираєтеся їх поставити найближчим часом, а також у випадку, якщо понад третини споживання електроенергії припадає на нічний час, перехід на облік за тарифом «день-ніч» забезпечить суттєву економію.
Раніше ТУ Експерт писав про правила безпеки при використанні газу.