Нічний тариф на електроенергію: що, навіщо і як - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Перехід на «нічний» тариф

Останнє оновлення: 26.02.2018

двотарифний лічильникПерехід на нічний тариф з використанням двотарифного лічильника допоможе споживачу зменшити витрати на електроенергію, а електропостачальній компанії – знизити денне навантаження на мережі, що  зменшить аварійність систем і вирівняє графік вироблення електроенергії. Диференційоване залежно від часу доби тарифоутворення вже довело свою ефективність, активно використовуючись у країнах Європи.

Вигода нічних тарифів

Нічні тарифи на електроенергію для промислових підприємств діють з лютого 2015 р., пізніше, через  перевантаження енергосистеми в денний час, їх ввели і для побутових споживачів. Нічний тариф діє в Україні з 23:00 до 07:00. Обсяг електроенергії, спожитий під час нічного тарифу, коштуватиме споживачу вдвічі дешевше. Це означає, що саме в нічний час краще вмикати бойлери, обігрівальні прилади, пральну машинку чи праску. Однак, щоб скористатися нічним тарифом, необхідно встановити двотарифний лічильник, що обліковуватиме час споживання і зараховуватиме електроенергію на два різних баланси.

Отже, введення нічного тарифу вигідне і державі, і населенню:

  • споживачі сплачують за електрику до 33% менше;
  • атомні електростанції і ТЕЦ вночі продовжують працювати, а держава продає електроенергію, якої вночі спостерігається надлишок, і поступово скорочує споживання газу, вугілля та інших енергоресурсів.

Доцільність встановлення двотарифного лічильника

З грудня 2014 року Київобленерго пропонує споживачам послуги зі встановлення двотарифних лічильників для розрахунку за диференційованими тарифами. Для споживачів – фізичних і юридичних осіб – послуга дає змогу:

  • розраховувати оплату електроенергії за економним тарифом;
  • отримати надійний прилад обліку;
  • не займатися самостійним встановленням та програмуванням лічильника.

За умови незначного споживання електроенергії протягом доби та відсутності електроопалення й бойлерів лічильник може довго окупатися: наразі ціна багатотарифного електролічильника починається від 1120 грн без встановлення. Але якщо в будинку чи квартирі є бойлер, кондиціонер, електричний котел, або ви збираєтеся їх поставити найближчим часом, а також у випадку, якщо понад третини споживання електроенергії припадає на нічний час, перехід на облік за тарифом «день-ніч» забезпечить суттєву економію.

Раніше ТУ Експерт писав про правила безпеки при використанні газу.