Як перевірити забудовника: основні ознаки - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

 • Ліцензія на будівництво
 • Акт готовності об'єкта до експлуатації
 • Договір на постачання електроенергії

Як розпізнати недобросовісного забудовника?

Останнє оновлення: 15.05.2017

будівництво багатоповерхівок - як розпізнати недобросовісного забудовникаКупівля нерухомості в об’єкті, що будується, – вигідна, але ризикована інвестиція. Відомо багато випадків, коли пайовики залишалися не тільки без житла, а й нерідко і без грошової компенсації.  

Що врахувати при аналізі інформації

Щоб визначити недобросовісного забудовника, потрібно врахувати такі фактори:

 

 1. Репутація

Вивчіть сайт компанії і перевірте наведену на ньому інформацію. Оцініть, наскільки цей сайт активний і чи правдиві відомості про фірму.  

Почитайте відгуки на форумах – можливо, за компанією тягнуться проблемні об’єкти, або  на фірму скаржаться. Не зайвим буде вивчити, що про забудовника кажуть і пишуть у  ЗМІ. Можливо, у нього є сумнівні «досягнення» (наприклад, незавершені об’єкти, конфлікти з пайовиками тощо).

 

 1. Документи

На сайті будівельної організації мають бути представлені скани основної документації, зокрема:

 • дозвіл на будівництво;
 • проектна декларація;
 • підтвердження права власності на землю.

 

Якщо цієї інформації немає на сайті, папери мають надати в офісі компанії за першою вимогою.

Також уважно вивчіть договір, який пропонує підписати вам забудовник. Перевірте, чи задовольняють вас опис об’єкта, терміни його здачі та відповідальність, яку несе компанія у випадку невиконання своїх зобов’язань.

 

 1. Ціни

Вигідна ціна на нерухомість не завжди означає  обман. Але суттєво занижена ціна за квадратний метр свідчить про те, що у забудовника фінансові проблеми. Порівняйте вартість квартир у будинку, що зводиться, з середнім показником у районі.  Якщо ціна значно нижча – є привід для занепокоєння.

 

Ознаки фінансових проблем у забудовника:

 • Призупинене будівництво. Найкращий спосіб дізнатися, як просувається будівництво, – особисто відвідати будмайданчик.
 • «Плинність» генпідрядників. Можливо, підрядники залишають проект через нездатність забудовника вчасно платити за рахунками.
 • Зміни у проектній декларації. Сам по собі факт внесення коректив ні про що погане не свідчить, це нормальне явище. Однак у правки варто вчитуватися – можливо, йдеться про перенесення дати здачі об’єкта в експлуатацію.
 • Ігнорування клієнтів. Уникання спілкування з пайовиками – ознака того, що будівельній компанії є що приховувати. Навряд чи забудовники триматимуть у таємниці хороші новини.

 

Ретельне вивчення питання, увага до деталей і тверезий розрахунок – запорука успішної інвестиції у нерухомість.