Засідання Київводоканалу для підвищення цін на воду - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Розглянуто пропозиції щодо змін тарифів на воду на 2018 рік

Останнє оновлення: 21.09.2017

зміна тарифів на воду в 2018«Київводоканал» запропонував відкрито обговорити питання щодо зміни цін на послуги центрального водопостачання і водовідведення на 2018 рік. 23 серпня керівники підприємств і представники громадськості проаналізували всі аспекти, що впливають на ціноутворення, і надіслали рішення засідання на розгляд комісії, що відповідає за регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг на державному рівні.  

У засіданні «Київводоканалу» взяли участь:

  • Віра Радченко, начальник управління розвитку ЖКХ ДЖКІ КМДА;
  • Олексій Тихонов, радник заступника голови КМДА з питань розвитку інституту ефективного споживача;
  • В’ячеслав Бинд, в.о. голови правління «Київводоканалу»;
  • Вікторія Нестеренко, перший заступник гендиректора з економіки та фінансів;
  • Ірина Кирилюк, директор Департаменту економіки та фінансів;
  • Ганна Слободянюк, начальник інформаційного управління.

 

В обговоренні пропозицій також взяли участь представники різних організацій, підприємств та громадськості.  

Основні тези зустрічі

Спікери говорили про те, що підвищення тарифів на водопостачання і водовідведення є вимушеним заходом, що зумовлений подорожчанням електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, підвищенням заробітної платні, необхідністю здійснення ремонтних робіт, закупівлі реагентів.   Тарифи на 2018 рік розраховувались згідно з вимогами, описаними в постанові Національної комісії держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016 року №302 і №303.

Ірина Кирилюк наочно показала витратну частину тарифів. Вона розповіла, що основні фонди київського водоканалу зношені на 80%. Повне зношення  4 000 кілометрів системи водопостачання загрожує серйозними аваріями вже у найближчому майбутньому. Аналогічна ситуація і з каналізаційною мережею: 2600 км трубопроводу потребує невідкладного ремонту.

Тарифи на водопостачання та водовідведення можуть бути змінені на законних підставах, позаяк 2 серпня набрав чинності Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». На це звернула увагу   начальник управління розвитку ЖКХ ДЖКІ КМДА Віра Радченко. Слід відзначити, що навіть при підвищенні цін на подачу та відведення води, сума щомісячних витрат не перевищить 5% від загальної суми оплати за комунальні послуги, хоча це навряд чи розрадить мешканців міста.