Сонячні батареї Тесла - чи потрібні вони в Україні | ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Чи бути в Україні енергосховищам Ілона Маска?

Останнє оновлення: 30.03.2017

Інженер та інвестор Ілон Маск у своєму Twitter припустив можливість будівництва інноваційних промислових батарей в Україні (нагадаємо, такі об’єкти наразі зводяться в Австралії). З’ясуємо, наскільки такі об’єкти потрібні нашій країні.

система батарейок Тесла

10 березня засновник SpaceX і голова ради директорів Tesla Inc. Ілон Маск на сторінках Twitter обговорив установку високотехнологічних енергосховищ в Австралії з генеральним директором IT-компанії Atlassian Майком Кеннон-Бруксом. Через два дні відбувся невеликий діалог між Маском і українським прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Листування стосувалося можливості використання інноваційного обладнання в Україні - Гройсман висловив готовність до співпраці.

листування з Ілоном Маском в Твіттері
 
Спробуємо з'ясувати, чому такі енергосховища актуальні для Австралії і наскільки зацікавлена ​​в них Україна.

Електрика в Австралії

Майже 365 днів на рік на австралійському континенті стоїть суха вітряна погода. Це відкриває величезні перспективи для застосування в енергетичній сфері «відновлювальних ресурсів». Іншими словами, для вироблення енергії з вітру використовуються сонячні батареї. Так, за 2015 рік приблизно 7% від загальної кількості електроенергії в Австралії було вироблено за рахунок вітру та сонячного випромінювання.  

Проблема полягає у тому, що така електрика, на відміну від інших джерел енергії, не може вважатися стабільною. Електростанції, що працюють на енергії сонця чи вітру, дуже залежні від погодних змін. Так, щороку вони видають приблизно однакову кількість електроенергії, але протягом року показники потужності суттєво різняться. Це не  влаштовує споживачів електроенергії – ніхто не зупинятиме виробництво через безвітряну чи хмарну погоду. Щоб урівноважити обсяги енергії на тривалий час, необхідні потужні акумулятори. Вони запасали б електрику в ясну та вітряну погоду – саме такі об’єкти зводить Ілон Маск.

Сонячна і вітряна енергія в Україні

Яка ситуація складається в Україні? За 2015 рік вітряні електростанції «видали» приблизно 0,7% від загального обсягу електроенергії. Сонячні електростанції продемонстрували ще скромніший результат – усього 0,01%. Виходить, об’єкти  Маска в Україні будуть у 10 разів менш ефективними, ніж в Австралії. Слід узяти до уваги й абсолютні показники:  австралійські 15 073,2 млн кВт/ч сонячної і вітряної  електроенергії проти українських 1 125,0 млн кВт/ч. Отже, питання зберігання електроенергії у нас поки що стоїть не так гостро, як в Австралії.