Інновації в будівельній сфері: чи є вигода - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Чи вигідно застосовувати в будівництві інноваційні технології?

Останнє оновлення: 22.05.2017

графічне зображення будівельного крана і багатоповерхівки, що будуєтьсяСлово «інновація» часто асоціюється з малозрозумілими високими технологіями і тому може насторожувати. Особливо в будівництві. Між тим, інновації виводять галузь на якісно новий рівень і забезпечують значно ефективнішу, безпечнішу та економічно вигіднішу експлуатацію будівель у довгостроковій перспективі.   

 

Що таке інновація?

Використання традиційних матеріалів (камінь, цегла, дерево) дає змогу безпомилково спрогнозувати характеристики майбутньої будівлі. Однак дуже часто консервативний підхід призводить до витрат, які в наш час не виправдовують себе.

  • Інновації підвищують ефективність будівництва. Сучасні технології спрощують і пришвидшують багато процесів, збільшують життєвий цикл споруди та зменшують виробничі витрати. А вивільнені кошти  витрачаються, скажімо, на прокладання інженерних мереж та внутрішнє оздоблення будівлі.

 

Якими бувають будівельні інновації?

Сьогодні на кожному етапі будівництва будівлі активно використовуються інноваційні технології, кожна з яких поліпшує її експлуатаційні характеристики.

 

  • Так, через зростання цін на опалення набули популярності технології і матеріали, що роблять споруду максимально енергоефективною. Наприклад,  рекуператори, утеплювачі, різні види будівельної вати, піноскло та ін.

 

Ще одна інновація – структурні ізоляційні панелі. В Норвегії та Фінляндії 70% малоповерхових будинків будуються із застосуванням цієї технології. Вона значно скорочує будівельний кошторис і дає змогу в’їхати у готове житло вже через 2–3 місяці від початку будівництва.   

 

Навіщо і як запроваджувати інновації?

Як правило, застосування інновацій пов’язано з високими початковими витратами. Але в довгостроковій перспективі вони себе завжди виправдовують.  Так, витрати на додаткове утеплення компенсуються вже протягом 4–9 років.

Перед запровадженням будь-якої інноваційної технології необхідно отримати щодо неї повну і точну інформацію з надійних джерел і обов’язково перевірити її на тестових об’єктах. Постійне освоєння та використання сучасних будівельних технологій дають змогу вивести процес зведення будівель різного призначення і будівельну галузь у цілому на якісно новий рівень, значно поліпшивши їхні економічні та експлуатаційні характеристики.