Міністерство енергетики та екології, розробило схему зниження тарифу на 10-17% - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

"Зелений тариф" може змінитися

Останнє оновлення: 09.12.2019

зелений тарифУряд України зайнявся переглядом "Зеленого тарифу". Зокрема Міністерство енергетики та екології, розробило схему зниження тарифу на 10-17%. Це рішення є компромісним, після численних дискусій в профільному міністерстві сподіваються, що інвестори оцінять дану модель і добровільно підуть на реструктуризацію згідно з новими цифрами.

Нагадаємо, що за три квартали поточного року в нашій країні потужностей з альтернативних джерел енергії було запущено більше ніж за минулі 10 років. Такий бум створив дисбаланс і привів до дефіциту в організації, що викуповує енергію за "зеленою" схемою, тобто у Гарантованого покупця.

Нова модель передбачає знизити "зелений тариф" для діючих сонячних електростанцій на 10%, і для вітрових електростанцій на 17%, при цьому продовжуючи термін його виплат на 5 років. У той же час для потужностей з якими вже укладені попередні договори відсотки будуть іншими: для станцій, що отримують енергію від сонця тариф знизитися на 15%, для вітрових на 10%, при цьому термін виплат також продовжується на 5 років.

Нова схема також передбачає, що всі об'єкти, що генерують альтернативну енергію, повинні добровільно погодитися або відмовитися від реструктуризації до 1 липня 2020 року. Їх рішення буде впливати на відповідальність за небаланси. Для тих суб'єктів ринку, які підуть на реструктуризацію, фінансова відповідальність за небаланс буде підвищуватися на 20% в рік, для тих, що не погодилися на 35%.

Таким чином в міністерстві сподіваються збалансувати галузь і наблизити тарифи до ринкових умов. Запропонована модель також не повинна значно вплинути на темпи розвитку альтернативної енергетики в Україні

Раніше ТУ Експерт писав про готель на північному полюсі