Нотаріуси будуть видавати виписки про земельні ділянки по всій Україні | ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Нотаріуси будуть видавати виписки про земельні ділянки

Останнє оновлення: 17.09.2015

17 серпня 2015 набув чинності Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру затверджений Кабінетом Міністрів.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Госгеокадастр) запустила електронну послугу надання нотаріусам доступу до земельного кадастру.

Тепер не тільки кадастрові реєстратори, а й нотаріуси зможуть надавати виписки про земельні ділянки. Виписка - офіційний документ, який містить інформацію про площі ділянки, її цільове призначення та інше, а також підтверджує факт внесення даних про ділянку до Державного земельного кадастру.

Електронна послуга розроблена фахівцями Госгеокадастра в рамках кампанії з делегування частини повноважень і децентралізації у сфері земельних відносин.

забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру

Виписка - найбільш часто запитуваний документ із земельних питань, щороку надається близько мільйона виписок, у першому півріччі 2015 видано - більше 500 тисяч.

Тому основні цілі надання доступу нотаріусам - зниження рівня навантаження кадастрових реєстраторів, підвищення рівня якості обслуговування, скорочення часу отримання документів і зменшення ймовірності корупційних схем.

Як отримати доступ до Державного земельного кадастру

Близько 6500 нотаріусів працює по всій території країни. На сьогодні заяву на отримання доступу до послуги подали близько 100 нотаріусів. 17 серпня був наданий доступ до реєстру і право на видачу витягів першому представникові даної сфери.

Нотаріусам, які планують працювати в даному напрямку, пред'являють жорсткі технічні вимоги, а також інформаційні вимоги щодо захисту даних. Для того щоб почати видачу виписок потрібно підписати договір з адміністратором кадастру та внести оплату (у вартість входить цифровий підпис, програмне забезпечення та укладання договору з Державним земельним кадастром). Підключення відбувається протягом 1 робочого дня.

Дізнатися про зміни на ринку нерухомості в Києві Ви можете, перейшовши за посиланням.