Палиці в колеса або чому будівельна амністія не працює - новини від ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Палиці в колеса або чому будівельна амністія не працює

Останнє оновлення: 26.11.2015

будівельна амністія в дії

Наприкінці весни цього року був прийнятий Закон про «Будівельну амністію», тобто легалізацію споруд, побудованих без дозволу з 5 серпня 1992 року по 12 березня 2011 року. Існуюча будівельна амністія діє до кінця поточного року. У власників будівель, які були зведені без відповідних дозволів, є всього чотири місяці для легалізації споруд та їх законної здачі в експлуатацію. Починаючи з січня наступного року, з власників таких об'єктів будуть стягуватися штрафи.

Ще одна важлива причина для звернення до спрощеної процедури узаконення самобуду - операції з такого роду нерухомістю заборонені, а це значить що продати, подарувати, оформити заповіт, оформити право власності і здійснити реєстрацію (прописку) в цьому будову не можна.

Амністія поширюється на легалізацію садибних, садових, дачних, присадибних, господарських і громадських об'єктів 1 і 2 категорії складності. АЛЕ не передбачає узаконення багатоквартирних будинків і житлових комплексів.

Ключові ланки в ланцюжку

Свідомі власники самобудів звертаються до районної адміністрації з заявою та пакетом документів. ДАБІ протягом 10 днів перевіряє правильність документів, особливу увагу, приділяючи вивченню технічного паспорта, в якому повинна стояти відмітка про проведене технічне обстеженні об'єкта. Якщо документи оформлені належним чином, архітектурна інспекція реєструє декларацію. Також Держархбудінспекції може відправити документи на доопрацювання, якщо подан неповний пакет документів, неправильно оформлена заяву чи немає  відмітки.

Але перед тим як передати документи на розгляд до інспекції потрібно звернутися в БТІ, так як дана організація проводить технічне обстеження на відповідність об'єкта будівельним нормам, на підставі якого ставлять позначку в техпаспорті. Внесені зміни - записи в техпаспорті потрібно узгодити з архітектором.

Як ми бачимо, ще одною ключовою ланкою в цьому ланцюжку є архітектор. Хочеться відзначити, що досить часто даний орган відхиляє запити на надання висновку щодо додержання відповідностей розташування самобуду державним будівельним нормам. Що призводить до збільшення строків внесення правок в техпаспорт і, відповідно, більш тривалого процесу подачі документів та отримання декларації.

Регіональне розподілення

Якщо розглянути, як проходить реалізація проекту в цілому по Україні, то можна помітити що найбільше українців, які скористалися правом стройамністіі, - у Дніпропетровській, Тернопільській, Вінницькій і Кіровоградській областях, найменше - у Волинській, Івано-Франківській та Миколаївській областях. Також нехтує спрощеною схемою і столиця.

Резюме

Спрощена схема узаконення є складною і трудомісткою процедурою, в процесі якої потрібно звернутися у велику кількість державних інстанцій і подати значний пакет документів (заяву, декларацію про прийняття об'єкта в експлуатацію, документи, що засвідчують право власності, технічний паспорт). Звернення в вищеперелічені місцеві органи є процесом не з легких, а часом і дуже тривалим, але в підсумку призводить до позитивного результату у вигляді законної будови.

Пам'ятайте: процедура легалізації незаконних будов є обов'язковою до реалізації, оскільки її здійснення дає право проводити операції з будівлею і допомагає уникнути зайвих розтрат у вигляді штрафів. Сума штрафу - варіюється в межах 10-500 мінімумів заробітної плати українців (13780 грн - 689000 грн).

Раніше ТУ Експерт повідомляв про прийняття закону про будівельну амністії.