Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Приватизувати землю за 4 місяці і 2 візити

Останнє оновлення: 24.11.2015

експеримент по спрощеному оформленню землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Геокадастр) реалізує пілотний проект, який спрощує приватизацію ділянок землі. Експеримент (оформлення землі за 2 візити до Центру адмінпослуг) проводиться в 4 областях України: Київській, Львівській, Дніпропетровській та Чернівецькій.

Підставою для реалізації експерименту є Конституція України, Земельний кодекс України та Закон «Про адміністративні послуги» та інших.

Мета експерименту

Мета проекту - спростити механізм співпраці громадян України з органами державної влади із земельних питань до 2 дій, мінімізувати взаємодію громадян з чиновниками і скасувати корупційні ризики. В процесі оформлення земельних ділянок власники землі будуть звертатися в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), які будуть виступати в якості агентів з надання послуг оформлення ділянки.

Алгоритм роботи

Експеримент включає вчинення 2 основних дій. Порядок процедури:

  1. подача заяви;
  2. отримання правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності на земельну ділянку).

За прогнозами вся процедура оформлення буде займати не більше 4 місяців. Зараз, в тестовому режимі на етапі відпрацювання всіх механізмів, оформлення займає більше часу.

Для роботи задіяні тільки державні організації, у зв'язку з тим, що їхні тарифи є обґрунтованими і прозорими.

Під час проведення експерименту було виявлено, що для впровадження проекту потрібно внести кілька змін, які стосуються інвентаризації земель державної власності, погодження та затвердження переліку документів, необхідних для оформлення ділянки, а також налагодженої роботи різних відомств між собою.

Нагадаємо, раніше ТУ Експерт повідомляв про відкриття Центру комунального сервісу у Святошинському районі міста Києва.