Що впливає на сприйняття людиною простору - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Архітектура та її вплив на людину

Останнє оновлення: 02.07.2018

Thyssenkrupp-HauptquartierБуденні речі часто стають непомітними, але це не означає, що вони не впливають на нас. Цей вираз можна повною мірою застосувати й до архітектури. Зовнішній вигляд і внутрішнє оздоблення будівель мають величезне значення. На підсвідомому рівні вони керують нашим настроєм, вчинками, думками. Архітектори знають силу свого ремесла і часто використовують професійні прийоми, щоб досягти бажаного ефекту. В цій статті ми розглянемо кілька базових аспектів, які впливають на сприйняття людиною простору.

Нюанси структури

Планування приміщень будівлі є його внутрішнім скелетом. Від розташування кімнат та орієнтації вікон залежить враження від будівлі в цілому. Деякі спеціалісти приділяють цьому  аспекту найбільше уваги. Архітектурне бюро ОМА славиться своїми нестандартними рішеннями щодо структури будівель. Для Корнельського університету в Ітаці (США) було спроектовано масштабну нависаючу консоль, що об’єднала в собі два корпуси навчального закладу. Таким чином було передано ідею спільності, сформовано цілісний науковий простір.

Світлові акценти

Наш мозок оцінює кількість світла, його інтенсивність і температуру. Доведено, що дефіцит освітлення може спровокувати депресію і погіршення самопочуття. А ось продумане розташування ламп і кольору їхнього світіння, навпаки, викликати приплив сил і бадьорості. Студія ZGF Architects серйозно зайнялася вивченням цього питання і дійшла висновку, що відтінки синіх тонів сприяють поліпшенню концентрації, червоних – розслабленню. Дослідження також показали, що людина почувається краще в приміщеннях, які добре освітлюються прямим сонячним промінням.

Кольорові рішення

Колір передає нам повідомлення, бажаємо ми того чи ні. Чорні стіни або червона підлога – це певні сигнали, що зчитуються автоматично. Наприклад, зелені відтінки інтер’єру сприяють релаксації, жовті – надихають на спілкування. Сприйняття кольору дуже індивідуальне і залежить від віку, діяльності, характеру. Спостереження, проведені вченими, підтвердили, що молодим людям більше подобаються насичені та яскраві тони, а людям похилого віку – спокійні, холодні.

Поєднання матеріалів

Матеріали натурального походження, використані під час будівництва та оздоблення будівлі, надають конструкції тактильної та естетичної привабливості. Вони створюють відчуття затишку, впливаючи на наші архаїчні шари психіки. В свою чергу, полімерні поверхні сигналізують про ультрасучасність будівлі. Деякою мірою використання штучних матеріалів транслює ідеї технологічного прогресу та урбанізації.

Раніше ТУ Експерт коментував узгодження перепланування нежитлових приміщень.