Для отримання "зеленого тарифу" необхідно виконати ряд нових вимог - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Домашні СЕС. Можливості та перспективи

Останнє оновлення: 12.08.2019

домашні СЕССонячні електростанції - безперечний тренд останнього десятиліття в усьому світі. Це дешева, екологічна і доступна енергія, а встановити сонячні панелі можна практично на будь-яку поверхню.

Для розвитку альтернативної енергетики в Україні уряд запровадив поняття "зелений тариф", завдяки якому, домашні сонячні електростанції можуть продавати енергію в 3-4 рази вище її собівартості. На сьогодні тариф становить 0,18 євро/кВт. Однак, згідно з останніми змінами в законодавство домогосподарства повинні дотримуватися ряду вимог для отримання можливості продавати електроенергію:

  • Домашня сонячна електростанція повинна бути потужністю до 50 кВт.
  • Сонячні панелі не можуть розміщуватися на землі, тільки на фасадах і даху будівель і споруд, що знаходяться на ділянці

Дані вимоги стосуються як нових електростанцій, так і вже існуючих.

Варто відзначити, що вартість електроенергії за "зеленим тарифом" буде поступово знижуватися, аж до 2030 року. Наприклад. з 2020 року вартість кіловата буде вже на 10% дешевше. Однак і вартість самих сонячних панелей і необхідного устаткування також постійно знижується, а їх енергоефективність підвищується.

Безсумнівно, українці бачать великий потенціал для заробітку від установки таких електростанцій у себе на ділянці. За даними, Державного комітету з енергоефективності, тільки за перші півроку 2019, понад 1400 домогосподарств встановили домашні СЕС, і це в 2.5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Всього ж за останні 4 роки, кількість таких електростанцій зросла в 375 разів.

Сонячна електроенергетика є найбільш перспективним напрямком розвитку відновлюваних джерел енергії. Її потенціал ще не до кінця розкритий. На даному етапі в усьому світі проводиться безліч досліджень щодо поліпшення енергоефективності панелей. Більшість вчених роблять ставки на графен, як матеріал, який в кілька десятків разів може збільшити потужність обладнання. Таким чином, в найближчі кілька років домашні СЕС (звичайно, за умови переобладнання) зможуть приносити набагато більше доходу своїм власникам.

Раніше ТУ Експерт писав про головні причини відмови у видачі будівельної ліцензіі