Генеральний план міста - це основа містобудівної документації - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Генеральний план. Що потрібно для створення ідеального міста

Останнє оновлення: 21.10.2019

генеральний план

Генеральний план міста - це основа містобудівної документації, план - проект розвитку населеного пункту на певний термін. На його основі розробляються всі документи, що стосується забудови міста, включаючи план зонування територій, план земельно-господарського устрою, історико-архітектурний план і інші.

Примітно, що згідно з українським законодавством генеральний план міста не має терміну дії і зміни в нього можуть вноситися тільки раз в 5 років. З одного боку це говорить про грунтовність документа і його стратегічне значення для розвитку міста. З іншого боку неможливість внесення змін може відлякати потенційних інвесторів, які не готові чекати так довго для внесення коригувань в перспективний план розвитку міста, і відповідно позбавити населений пункт цікавих проектів. Так чи інакше дана норма працює з 2011 року і є обов'язковою для виконання.

За оцінками експертів в Україні за останні 5 років тільки 3% населених пунктів розробили нові генеральні плани своїх міст. Невеликі селища в більшості своїй користуються документацією 70-80-х років минулого століття. Навіть у столиці цей найважливіший документ на наступні 5 років ще не затверджений.

Також, на думку аналітиків однієї з головних помилок більшості існуючих на сьогоднішній день генеральних планів міст є їх надмірна деталізація, що тягне за собою відсутність гнучкості. Багато хто вважає, що в ген. плані варто вказувати тільки схеми забудови (лінії регулювання забудови, вулиць, доріг), детально прописувати тільки режимні зони і архітектурно -Історичні квартали, а для інших територій залишати можливість вибору на розсуд жителів, бізнесу та інших зацікавлених сторін і використовувати для цього детальний план територій .

На користь такого підходу свідчить і ще один фактор, сучасний світ розвивається все швидше, і те про що ще кілька років тому і мови не йшло, зараз впроваджується повсюдно. Наприклад розвиток альтернативної енергетики, ще пару років тому для України був не актуальним, а зараз це найбільш динамічно розвиваючийся сектор в цій галузі, і установка різних об'єктів на сонячній енергії стає повсюдним явищем. Жителі міст все більше потребують громадських просторів і цікавих місць проведення дозвілля, старі генеральні плани часто цього не передбачають.

Як би там не було перспективний план розвитку населених пунктів є основоположним елементом для створення комфортного, сучасного і привабливого для життя та інвестицій міста, над розробкою якого повинні працювати експерти з різних сфер діяльності для створення цілісної стратегії розвитку.

Раніше ТУ Експерт писав про перепланування квартир