Згідно з українським законодавством необхідно розробити проект перепланування квартири - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Перепланування квартир. Погляд з боку закону

Останнє оновлення: 09.09.2019

перепланування квартир

Мій дім  - моя фортеця. Кожна людина купуючи собі житло хоче отримати максимально зручні і комфортні умови для життя і забезпечити затишок і безпеку для своєї сім'ї. І якщо раніше люди купуючи квартиру найбільше уваги приділяли плануванню, розташуванню кімнат, то зараз потенційні власники нових квадратних метрів оцінюють можливість перепланування: розширення одних кімнат за рахунок інших, об'єднання приміщень в єдиний простір, додавання гардеробних і т.д.

Іноді намалювавши собі ідеальний простір для життя, власники квартири не знають про законність або безпеку ремонтних робіт, пов'язаних зі знесенням стін, пересуванням перегородок, перетворенням балконів в житловий простір.

На даний момент, згідно з українським законодавством існують певні роботи, які обов'язково потрібно погоджувати з департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) і отримувати відповідну дозвільну документацію. Для цього необхідно розробити проект перепланування квартири і подати його в вищевказану інстанцію, яка після оцінки всіх наслідків такого ремонту виносить рішення про дозвіл або заборону проведення реконструкції квартири.

Кожен випадок проведення перепланування розглядається в індивідуальному порядку з урахуванням багатьох факторів, пов'язаних з архітектурою будинку, його віком, поверховістю, матеріалами з яких він побудований. Так чи інакше обов'язковому погодженню з ДАБІ підлягають такі види робіт:

  • Перепланування однокімнатної квартири в студію, при наявності газифікації (газової плити, колонки)
  • Об'єднання балкона з кімнатою
  • Внесення змін або демонтаж несучих конструкцій, стін
  • Перенесення кухні або санвузла в іншу частину квартири

Перераховані вище роботи мають безпосередній вплив на безпеку як власників квартири, так і мешканців всього будинку. Тому самовільне проведення такого ремонту, при проведенні інспекції загрожує штрафом і зобов'язаннями відновити стіни і повернути кімнатам їх первісне призначення.

Однак всі інші роботи не вимагають узгодження з архітектурним контролем. Досить просто внести зміни в технічний паспорт на свою нерухомість і отримати відповідну довідку з БТІ.

У будь-якому випадку, при переплануванні квартири доведеться зв'язатися з державними органами. В іншому випадку незаконне перепланування стане проблемою при рішені продати, обміняти або зробити інші операції з власними квадратними метрами. На даний момент штраф за такі дії в залежності від серйозності проведених робіт складає від 17 до 850 грн. А ось якщо проведений ремонт створив умови, що загрожують життю людей то винуватцю загрожує обмеження волі до трьох років, або ж виправні роботи на строк до двох років.

Для уникнення неприємних ситуацій в разі внесення змін до планування квартири, попередньо найкраще проконсультуватися з експертами і оцінити наслідки таких дій.

Раніше ТУ Експерт писав про дамашні сонячні еклектростанції