Головний архітектор Києва: що робить і навіщо потрібен - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Функції та обов’язки головного архітектора Києва

Останнє оновлення: 20.11.2017

функції і обов'язки головного архітектора КиєваВимоги. На посаду головного архітектора міста призначається спеціаліст, який має вищу професійну освіту, стаж роботи за спеціальністю і досвід організаційної діяльності від 5 років. Під час відбору майбутнього головного архітектора Києва від претендентів вимагалася наявність власних реалізованих проектів і опублікованих наукових праць. 

Головний архітектор столиці очолює територіальний орган архітектури і містобудування. Його діяльність регулюється низкою нормативних актів, зокрема:

  • Конституцією України;
  • Законами України «Про архітектурну діяльність» № 687-XIV від 20.09.1999 р. зі змінами від 14.07.2016 р., «Про регулювання містобудівної діяльності» зі змінами від 14.07.2016 р.) та ін.;
  • положеннями місцевого виконавчого та розпорядчого органа;
  • технічними нормативними правовими актами;
  • посадовою інструкцією.

 

Завдання та обов’язки. Головний архітектор Києва керує Департаментом з питань  державного архітектурно-будівельного контролю міста виконавчого органа Київради. Департамент є дорадчим і консультативним органом з питань архітектури, містобудування й територіального розвитку Києва. Серед інших задач відомства – організація архітектурних конкурсів і координація міських містобудівних проектів.

До кола завдань головного архітектора Києва входить здійснення державної політики у сфері містобудівної діяльності, що передбачає розв’язання поточних і перспективних задач територіального планування і містобудівного розвитку з метою створення оптимальних умов життєдіяльності для киян і гостей столиці. Головний архітектор Києва координує і керує розробкою та реалізацією генерального плану міста і приміських зон.

До зони відповідальності головного архітектора столиці також входить ведення містобудівного кадастру – системи, яка містить дані щодо території, геологічних умов землі та інші відомості.

Містобудівні норми, умови та обмеження, замовлення і контроль містобудівної документації (генплани, розташування і характеристики проектів), видача паспортів на будівництво, розподіл поштових адрес, тимчасові споруди і зовнішні рекламні носії – усі ці питання  контролює головний архітектор.