Навіщо потрібна заміна приладів обліку електроенергії - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Чому «Київенерго» замінює прилади обліку?

Останнє оновлення: 20.11.2017

чому Київенерго замінить прилади облікуПАТ «Київенерго» періодично замінює прилади обліку електроенергії, що іноді викликає негативну реакцію у мешканців столиці.  

Чому установка нового лічильника обов'язкова?

Сучасні прилади контролю споживання електроенергії об'єднуються в єдину автоматизовану мережу. Іноваційні технології дають змогу дистанційно в повному обсязі контролювати витрати ресурсів, своєчасно фіксувати щомісячні показники лічильників. Завдяки автоматизованій системі контролерам не потрібно щомісяця відвідувати квартири споживачів, щоб  зняти  показники.  

Але, навіть незважаючи на акуратне користування і відсутність втручання в  в роботу, електролічильники з часом виходять з ладу і потребують заміни. Кожен пристрій розрахований на певний термін експлуатації, протягом якого показники лічильного механізму є коректними. Цей термін має назву «міжповірочний інтервал».

Процедура заміни

Коли міжповірочний інтервал наближається до завершення, електролічильник необхідно здати на повірку.  Демонтаж контрольного приладу здійснює працівник ПАТ «Київенерго». Замість демонтованого лічильника встановлюється інший, що пройшов відповідну експертизу. Він фіксує споживання електроенергії замість постійного приладу.  

ПАТ «Київенерго» зобов'язане виконувати повірку роботи лічильників після завершення міжповірочного інтервалу, а громадяни не маяють чинити опір законним діям працівників підприємства. Демонтажні роботи, повірка обладнання, установка лічильного приладу замість знятого пристрою  здійснюються безкоштовно.

Дані про перевірку електролічильника записуються в його паспорті. Якщо за якихось причин прилад контролю був придбаний самостійно, необхідно в паспорті подивитися термін закінчення міжповірочного інтервалу і своєчасно віднести лічильник для метрологічної перевірки до ДП «Укрметртестстандарт».

Придбаний і перевірений лічильник перед установкою в мережі «Київенерго» додатково перевіряється в Центрі електрообліку. Для цього в центрі обслуговування клієнтів ПАТ «Київенерго» споживачу видається направлення на проходження вхідного контролю. Проуедура перевірки безкоштовна. Отримати детальнішу інформацію щодо заміни електролічильника можна на сайті  ПАТ «Київенерго» www.kyivenergo.ua. У ситуаціях, що потребують термінового розгляду, можна телефонувати за номером (044) 202-15-88.

Раніше ТУ Експерт писав про гаджети без батарейок і те, куди піти вчитися за будівельною освітою.