Електропроводка в приватному будинку з нуля: що необхідно - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Як зробити електропроводку в приватному будинку

Останнє оновлення: 26.11.2018

Як зробити електропроводку в приватному будинкуНавіть якщо ви не збираєтесь робити проводку в домі своїми руками, корисно знати про особливості проектування внутрішньодомових електричних мереж, нюанси вибору технічних рішень і базові правила монтажу, тому що від якості електропроводки залежать ваші комфорт і безпека.

Схема електропроводки в приватному будинку розробляється з урахуванням потужності приладів – споживачів електроенергії та їх розміщення в будівлі. Вона повинна мати достатній запас потужності, щоби витримати одночасну роботу освітлення, побутової техніки й обладнання (насосної станції, бойлера, кондиціонерів тощо). Правильно складена схема дозволяє точно підрахувати кількість матеріалів, необхідних для монтажу електропроводки, розподільчих щитів, лічильників, автоматів, розеток, освітлювальних приладів, стабілізаторів напруги тощо.

  • Під час розробки проекту електричної проводки всю мережу розділяють на окремі ланцюги: для освітлення, для розеток, для підключення приладів великої потужності (бойлера чи системи електричного підігріву підлоги). Такий підхід дозволяє правильно підібрати перетин провідників і автоматичні вимикачі для кожної групи споживачів.
  • Слід використовувати кабелі з мідними жилами. Хоча алюмінієві кабелі дешевше, в них є низка істотних недоліків. Поєднувати алюмінієві та мідні дроти скручуванням категорично заборонено. Якщо подібного поєднання не уникнути, слід використовувати спеціальні клеми, котрі не дозволяють алюмінію і міді контактувати.
  • З метою безпеки кабелі прихованої проводки слід складувати всередині гофрованих металевих рукавів. Рукави заливаються в цементну стяжку або прокладаються в штробах, вирізаних чи видовбаних в стінах.
  • Крім простих однофазних автоматичних вимикачів, котрі спрацьовують від перевантаження в мережі і коротких замикань, у розподільчих щитах повинні бути встановлені УЗО або диференційовані автомати. Вони захищають від блукаючих струмів та ураження електрикою.

 

Чим якісніше спроектована внутрішньодомова мережа і чим точніше підібрані матеріали й комплектуючі, тим надійніше й безпечніше буде працювати електрична проводка в приватному будинку. Тому розрахунки, проектування й монтаж проводки краще довіряти сертифікованим і досвідченим спеціалістам з відповідними допусками.

Раніше ТУ Експерт писав про переваги і недоліки свердловини в приватному будинку.