Останнє оновлення: 31.10.2016
Багато власників будинків мріють про їх удосконалення. Хтось хоче добудувати балкон, хтось бажає отримати окремий вхід, хтось серйозно замислився над збільшенням площі будинку та ін. У подібних випадках завжди виникають питання:
Насамперед потрібно розібратися, належать майбутні зміни до перепланування чи реконструкції. У цьому допоможуть Закон про містобудівну діяльність, Житловий кодекс України і Державні будівельні норми (ДБН А.2.2-3-2004), які визначають склад, порядок узгодження і затвердження проектної документації.
Згідно з цими нормативами, реконструкція прирівнюється до нового будівництва. Під реконструкцією розуміють:
Для реалізації зазначених робіт знадобиться повний пакет дозвільної документації, а після закінчення реконструкції об’єкт потрібно буде ввести в експлуатацію. З огляду на це ініціатору реконструкції необхідно:
Після отримання дозволу ДАБК можна розпочинати будівельні роботи, при цьому всі зміни мають бути занесені в технічний паспорт приміщення.
Під час розробки проекту реконструкції знадобляться такі документи:
Варто зазначити, що перелік необхідних дозвільних документів може відрізнятися залежно від особливостей реконструкції та самого об’єкта.