Останнє оновлення: 24.03.2020
В Україні будівельна галузь є перспективною сферою, яка має важливе значення в розвитку країни. Але при цьому безпосередньо саме будівництво заслужено вважається одним з найскладніших, тривалих, заплутаних і багатоетапних процесів, який включає не тільки зведення об'єктів, а й проведення організаційних, проектних, вишукувальних, монтажних та інших робіт.
Оформлення документів - це початковий етап усього процесу і, до вирішення питань, пов'язаних з отриманням різного роду дозвільних документів, потрібно підійти ще до зведення будівлі, так як документальний супровід будівництва - вершина айсберга проблем містобудівної сфери.
Дозвільні документи на будівництво є законною підставою для реалізації будь-якого будівельного або архітектурного проекту. Будівельна документація надається замовнику відповідною інстанцією (Державної архітектурно-будівельною інспекцією) з метою контролю над виконанням нормативів, правил, вимог і умов містобудівного законодавства.
Відповідно до Законодавства України існує 2 поняття дозволу на будівництво:
Вирішивши всі питання, пов'язані із землею, замовник перед тим як почати будівництво, повинен розробити проект майбутнього будівельного об'єкта, після чого приступити до оформлення та узгодження дозвільної документації, що надає право на будівництво.
Суб'єкт господарської діяльності при вирішенні документальних питань керується певними правилами і визначає шлях отримання погоджень залежно від категорії складності архітектурного об'єкта. На категорійність об'єкта впливають клас наслідків і категорія складності будівлі та споруди.
Існує кілька видів споруди і відповідних дозвільних документів для початку будівельних робіт:
Для легалізації будівництва індивідуального приватного будинку не потрібно оформляти дозвіл на будівництва. Для того щоб почати будівництво будинків даної категорії необхідно: оформити будівельний паспорт (департамент містобудування та архітектури), розробити проектну документацію, оформити повідомлення про початок будівництва (ДАБІ).
Для того щоб звести об'єкт, який відноситься до 3 категорії складності (клас наслідків СС1), необхідно:
Декларація є підставою для виконання підготовчих і будівельних робіт на земельній ділянці. Документ (2 примірники) та пакет документів подається в ДАБІ на перевірку і реєстрацію. Працівники інспекції протягом 10 днів перевіряють правильність оформлення документів та їх подачу в повному обсязі. Якщо претензій до заявника немає, інспекція надає позитивне рішення, в іншому випадку відмову. Якщо по закінченні 10 днів замовник не отримав відповідь (позитивний або негативний) декларація вважається зареєстрованою автоматично.
Термін дії документа - до закінчення будівництва.
Пакет документів:
Процедура реєстрації небезпечних об'єктів, розрахованих на постійне перебування в яких великої кількості людей, наступна:
Дозвіл на будівництво об'єкта - офіційний документ, що надає право на проведення таких робіт, як: будівництво, реконструкція, капітальний ремонт замовнику об'єкта та його підряднику. Пакет документів і заповнений дозвіл в 2 примірниках подається в ДАБІ, працівники якої протягом 5-10 днів перевіряють документацію та надають зареєстроване дозвіл.
Термін дії документа - 3 роки.
Пакет документів:
ТУ Експерт надає послуги з оформлення дозвільної документації на будівництво. 12 річний досвід роботи на ринку України, база клієнтів, знання містобудівного законодавства та бажання вирішувати завдання наших клієнтів є гарантією бездоганної роботи.
ТУ Експерт допоможе оформити документацію по букві закону в стислі терміни і при мінімальних інвестиціях.
Експерти компанії перевірять повноту пакету документації, правильність заповнення заяви, супроводжуватимуть на всіх етапах співпраці, а також візьмуть турботи з подачі та отримання дозволу на будівництво об'єкта на себе.
Переваги роботи з компанією ТУ Експерт:
Замовити послугу з оформлення дозволу на будівництво Ви можете прямо зараз, скориставшись - електронною поштою, телефоном або кнопкою онлайн замовлення.