Декларація про початок виконання будівельних робіт - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Навіщо потрібна декларація про початок будівництва

Останнє оновлення: 14.03.2016

Декларація про початок виконання будівельних робіт - це один з першочергових дозвільних документів, який оформляєтьсязаконні підстави для початку будівельних робіт перед тим, як приступати безпосередньо до будівництва. Цей документ забезпечує право на зведення об'єкта і дає законні підстави для початку будівництва.

Наявність декларації про початок будівельних робіт обов’язкова, якщо ви плануєте зводити об'єкти 1-3 категорії складності, площа яких перевищує 300 квадратних метрів. Для індивідуальних житлових будівель, будинків дачного типу, менше 2-х поверхів, а також різного роду господарських споруд (гараж, сарай і т.п.) декларація не потрібна. Початок будівельних робіт на таких об'єктах здійснюється на підставі повідомлення і будівельного паспорту.

Якщо початок будівництва вимагає проведення ряду підготовчих робіт, наприклад, підготувати земельну ділянку, звести тимчасовий паркан, облаштувати складські приміщення і під'їзні шляхи та ін. – в такому випадку передбачено оформлення ще одного проміжного документа - декларації про початок підготовчих робіт.

Корисним нововведенням в жовтні 2015 року стала можливість реєструвати декларацію в електронному вигляді через Інтернет.

Варто відзначити, що заповнення декларації на початок будівельних робіт відрізняється для юридичних і фізичних осіб.

Як заповнювати декларацію про початок виконання будівельних робіт для юросіб

Для реєстрації декларації замовнику або його довіреним особам необхідно заповнити відповідний бланк, який можна завантажити на сайті Держархбудінспекції або отримати в дозвільному центрі.

Обов'язкова до заповнення інформація:

  • інформація про юрособу (назва, адреса, код ЄДРПОУ);
  • інформація про об'єкт, який планується побудувати (найменування, місце розташування, вид будівництва, згідно з проектною документацією, код об'єкта);
  • дані про технічне обстеження;
  • дані про проектувальника, архітектора та інженера;
  • інформація про проведену експертизу і авторський нагляд;
  • дані про земельну ділянку, містобудівні умови і обмеження;
  • основні показники об'єкта будівництва.

Важливо!

Обов'язковою вимогою є завірення підписом і печаткою кожної сторінки декларації.


Особливості заповнення декларації для фізосіб

Інформація для фізосіб відрізняється тільки особистими даними заявника (необхідно вказувати паспортні дані і код ІПН). Також особливістю заповнення декларації для фізособи є необхідність давати згоду на обробку її персональних даних. Така декларація засвідчується тільки підписом замовника. Печатка в даному випадку не передбачена.

Оформити декларацію про початок виконання будівельних робіт з ТУ Експерт

Зареєструвати декларацію за допомогою фахівців компанії ТУ Експерт - це ваш спосіб убезпечити себе від всіх можливих перешкод на шляху до оформлення вашого будівництва. Ми знаємо як правильно, а головне швидко виконати всі складні юридичні процедури, що передують початку будівельних робіт. Довіртеся експертам своєї справи.