За останній рік з'явилося відразу кілька оновлень ДБН про забудову садових ділянок - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Будівництво на садових ділянках. Норми, правила і дозволи

Останнє оновлення: 23.12.2019

садова ділянка

Будівництво на присадибних і садових ділянках завжди було складною темою в плані законодавчого регулювання і контролю за дотриманням норм і правил. За останній рік з'явилося відразу кілька оновлень ДБН, які безпосередньо стосуються такої забудови. Отже, розберемося, що на сьогоднішній день можна і не можна робити на власній ділянці.

з 1 жовтня 2019 вступили в силу нові ДБН, які, крім усього іншого регулюють максимальну відстань до сусіднього будинку. Так, починаючи з цієї дати, вся нова забудова повинна проектуватися на відстані не менше 3 метрів від кордону ділянки. Однак, якщо новий будинок будується вже в забудованому кварталі, то ця відстань зменшується до 1 метра, але за умови організації водовідведення таким чином, щоб вода не потрапляла на сусідню ділянку.

Також нові будівельні норми передбачають, що житлові будинки повинні розташовуватися на відстані не менше 6 метрів від червоних ліній магістральних вулиць і не менше 3 метрів від житлових. Прибудови, тимчасові споруди і МАФи для ведення бізнесу можуть розташовуватися по червоних лініях.

Важливим пунктом є пожежна безпека. Нові правила говорять, що відстань між будинками і спорудами залежить від ступеня їх вогнестійкості і становить від 6 до 15 метрів. Ці цифри стосуються тільки конструкцій на сусідніх ділянках, в межах своєї ділянки, власник сам розміщує будинок, гараж, альтанки та інші споруди на власний розсуд, на будь-якій зручній відстані один від одного.

Спірним питанням довгий час залишався пункт про висадку дерев біля кордону ділянки. Нові норми кажуть, що нові дерева повинні висаджуватися на відстані 4-6 метрів від кордону, а кущі не менше 1 метра.

Що ж стосується комунікацій, то тут також є кілька нововведень. Наприклад септики і фільтраційні колодязі повинні розташовуватися на відстані не менше ніж 5-10 метрів від житлової забудови і в 15 метрах від артезіанських свердловин, а компостні і сміттєві ями, вуличні туалети на відстані 20 метрів.

Дозвіл на будівництво приватного будинку на своїй ділянці також зараз проходить за спрощеною процедурою. Для отримання цього документа необхідно звернутися із заявою та оформленим стройпаспортом в місцеве управління з містобудування та архітектури.

У свою чергу для отримання стройпаспорту потрібна правильно оформлена заява в той же місцевий орган з містобудування та архітектури з доданими до неї копією права власності на ділянку, ескізом планованої забудови і проектом будівництва, якщо такий є.

Всі перераховані вище нововведення покликані спростити складні і не чіткі правила забудови на садових ділянках, а також запобігти можливим конфліктам між сусідами.

Раніше ТУ Екссперт писав про нові норми висотної забудови