У минулому році Мінрегіон оновив значну частину державних будівельних норм - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Огляд будівельних норм, що вступили в силу в 2019 році

Останнє оновлення: 10.02.2020

будівельні норми

У минулому році Мінрегіон оновив значну частину державних будівельних норм. Найважливіші зміни торкнулися будівництва житлових будинків, висотних будівель, а також торгово-розважальних центрів, освітніх і культурних установ. Підвищена увага при розробці ДБН приділялася питанням інклюзивності та створення доступної міського середовища для всіх груп населення. Розглянемо основні зміни в хронологічному порядку.

Інклюзивність

З 1 квітня минулого року в Україні діє норма щодо створення безбар'єрного простору для всіх груп населення. У технічній частині прийнятих будівельних правил чітко описуються вимоги по організації пандусів, підйомників, оснащення будівель і територій візуальною і тактильною інформацією. Проектувати будівлі тепер необхідно з урахуванням зручностей для маломобільних груп населення, а також оснащувати будівлі системами оповіщення для людей з проблемами слуху та зору.

Паркінги

З 1 червня оновилися і сильно застарілі норми, що стосуються розміщення парковок. Тепер багаторівневі підземні парковки можна будувати і в громадських будівлях. Автоматизовані підземні паркінги можна будувати на 9 поверхів, Стоянки для автомобілів також тепер можна розміщувати на будь-яких пристосованих для цього дахах, крім будівель лікарень, шкіл і дитсадків.

Торгові будинки

З 1 серпня вступили в силу нові будівельні норми, що стосуються торгових і торгово-розважальних центрів. В основному оновлення стосуються поліпшення питань безпеки. Так, наприклад, всі нові і ТЦ, що реконструюються повинні використовувати тільки армоване скло, для дверей, вітрин і т.д. Також з 1 листопада з'явилися чіткі вимоги до питань евакуації з кінотеатрів та інших культурних об'єктів, що знаходяться в торгових будівлях.

Висотна нерухомість

Новий 2020 рік Україна почала з новими нормами з будівництва будівель заввишки понад 73.5 метрів. Серед важливих моментів варто відзначити, що тепер при зведенні нових будівель клас їх енергоефективності має бути не нижче "В". Громадські будівлі в Україні можуть тепер будуватися висотою до 150 метрів. Особливу увагу приділено питанням пожежної безпеки, також нові правила торкнулися вимог до жорсткості сталевих конструкцій

 

Дані нововведення приводять будівельний ринок у відповідність до Європейських стандартів створення безпечних і комфортних будинків і споруд, а також впливають на підвищення енергоефективності та доступність міського середовища для всіх груп населення.

Раніше ТУ Експерт писав про зміни норм будівництва на присадибних ділянках