Опублікувало проект наказу про внесення змін до порядку видачі будівельного паспорта - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Порядок оформлення будівельного паспорта. Особливості 2020

Останнє оновлення: 10.03.2020

будівельний паспорт

Будівельний паспорт є основним документом при будівництві приватного житлового, садового або дачного будинку, а також господарських будівель, гаражів. Складається документ з текстової та графічної частини, які визначають вимоги до будівництва, її параметри і розміщення.

У новому 2020 році Міністерство розвитку громад і територій України (колишнє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та архітектури) опублікувало проект наказу про внесення змін до порядку видачі будівельного паспорта. Серед основних змін, які передбачають ввести в дію найближчим часом варто відзначити наступні:

Як і раніше будівельний паспорт буде видаватися житловим, дачним, садовим будинкам, гаражам та господарським будівлям заввишки не вище двох поверхів, однак метраж збільшиться до 500 квадратних метрів, замість існуючих 300.

Раніше параметри забудови визначалися тільки ДБН "житлові будівлі. Основні положення ", тепер же вони будуть проектуватися з урахуванням всіх державних норм у сфері житлової забудови, а також в сфері планування і забудови територій населених пунктів.

У наказі чітко прописується, що відповідальність за помилки в графічних і текстових матеріалах лежить на замовнику, як і відповідальність за відсутність будь-яких необхідних даних.

У разі вступу в силу документ скасовує обов'язкову вимогу надання копії документів на землю і ескізних намірів забудови. Замість цього замовник буде подавати схему забудови і копію документу на право власності на нерухомість.

Також дещо змінюється форма будівельного паспорта, в зв'язку з деякими змінами в законодавчому полі, зокрема з новими правилами присвоєння адрес об'єктам будівництва

Дані нововведення покликані спростити порядок видачі документа і гармонізувати законодавство, що стосується процедури отримання будівельного паспорта. Також автори наказу сподіваються, що зміни допоможуть в боротьбі з хаотичною забудовою і недотриманням порядку будівництва приватних будинків і господарських будівель.

Раніше ТУ Експерт публікував огляд будівельних норм 2019-го року