Проблеми, залишені без уваги, перетворюються в кризу - ТУ Експерт

Укр
КОНТАКТИ:
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
Задати питання Калькулятор
ГАРЯЧІ ПРОПОЗИЦІЇ:

  • Ліцензія на будівництво
  • Акт готовності об'єкта до експлуатації
  • Договір на постачання електроенергії

Підвищуйте ставки, панове: чи сприятиме збільшення ПДВ активізації будівельного ринку?

Останнє оновлення: 28.08.2018

Підвищення ставки ПДВ традиційно викликає бурхливу реакцію експертів: кризу пророкують не тільки сімейному бюджету пересічного українця, а й цілим галузям економіки. Однак наскільки реальна небезпека перевищення злощасних 20%?

Задній план: будівництво багатоповерхівок.Передній план: креслення, будівельна каска

ПДВ у європейських країнах становить від 20 до 22% (найменші показники зафіксовані у Великій Британії та Франції, максимальні – в Іспанії). Такий високий рівень податкового навантаження зовсім не стає перешкодою для будівельних підприємств і не заважає збільшувати обсяги прибутку. При цьому витрати європейці скорочують не за допомогою здешевлення робочої сили або економії на сировині. Замість цього застосовується мінімізація втрат у виробничих процесах.

З чого все починалося?

Одними з перших такий метод використовували в 1960-х рр. японці. Незважаючи на 30% мито американського лобі, компанія Toyota не залишила шансів автовиробникам США. Навіть з огляду на витрати на доставку, машини з Японії мільйонами надходили на ринок США і обходилися американцям на $ 1500 дешевше за вітчизняні аналоги, суттєво переважаючи останні за якістю. Причиною такого успіху було заощадливе виробництво.

Головний принцип програми – домогтися максимальної вигоди з ресурсів підприємства, одночасно позбавивши виробництво від «шкідливих» процесів (тобто тих, що уповільнюють швидкість отримання доходів компанією). Приклад такого процесу – простій на будівельному майданчику, викликаний затримками доставки бетону.

Виходячи з аналізу, проведеного компанією McGraw Hill Construction, близько 85% будівельних компаній, які перейшли на так зване заощадливе виробництво, підвищили якість і мінімізували втрати у процесах – приблизно 80% зафіксували зростання лояльності замовників, а 75% відзначили пришвидшення робіт.

"Якщо Ви потребуєте у експертному висновку проектів будівництва об'єктів СС2 та СС3 категорії складності, компанія ТУ Експерт пропонує послуги з оформлення юридичних документовпо  та отримання експертного висновку. Застрахуйте Ваш об'єкт від ризиків разом з ТУ Експерт".

Досвід пострадянських країн

Прикладом ощадливого підходу в країнах СНД може стати Казахстан. Лідери будівельного ринку цієї країни демонструють високий рівень буквально в усьому: від гігієни на будмайданчиках до організації праці.

Інструменти бережливого виробництва успішно застосовуються під час зведення як комерційних, так і промислових об'єктів. Приблизно за 6 місяців ці методи допомагають досягти більш високої (приблизно на 30%) швидкості робіт, а завдяки стандартизації процесів якісне проектування і зведення об'єктів здійснюється з першого разу. Наприклад, щоб позбутися втрат на будмайданчику, всім будівельникам щодня надається детальне керівництво – в ньому покроково визначена технологію установки металевих конструкцій і стінових панелей, покрівлі та інших елементів. Забезпечення безпеки на робочих ділянках також стандартизоване. Завдяки цьому вдається уникати травм на виробництві, а також підвищувати комфорт будмайданчика для працівників і можливих покупців.

Додаткове навантаження негативно позначиться лише не тих підприємствах, які працюють неефективно і не забезпечують конкурентний рівень уваги до клієнтів. Виграють від цього переважно замовники – крім вартості, будівельним підприємствам доведеться «брати» покупця іншими бонусами.

Раніше ТУ Експерт писав про Топ 5 гігантів нерухомості в Україні.